Moda

Na co należy uważać w sieciówkach?

Na co należy uważać w sieciówkach

Sieciówki z ubraniami to sklepy, w których ubiera się zdecydowana większość Polaków. Nie ma się co temu dziwić, w końcu są tanie, łatwo dostępne i lansują trendy prosto z wybiegów mody. Warto jednak zachować zdrowy rozsądek. Na co należy uważać w sieciówkach.

Rozmiar rozmiarowi nierówny

Pamiętaj, że jeśli nosisz rozmiar 34 i niemal zawsze kupujesz w nim ubrania, czasem może okazać się, że nawet w twojej ulubionej sieciówce są one za duże lub za małe. Dlatego zmierz daną rzecz, zanim ją kupisz, bo możesz się rozczarować. Akurat te spodenki w rozmiarze 34 mogą być dla ciebie za duże i brzydko odstawać w pasie. Uważaj też przy wymianie rzeczy. Nasza koleżanka kiedyś kupiła bluzkę w rozmiarze S w sieciówce, po przyjściu do domu ujrzała na niej plamę, więc pojechała do sklepu i wymieniła ją na inną S, oczywiście bez mierzenia. Tymczasem ta druga bluzka już była dla niej za mała, choć rozmiar był wciąż ten sam.

Kiepskie szycie

Zwróć uwagę, czy ubranie gdzieś się nie pruje. Sieciówki są tanie, bo swoje ubrania szyją w Chinach etc., ale to też znajduje odzwierciedlenie w kiepskiej jakości wyrobów.  Niestety, bardzo często bluzka czy sukienka już się pruje, jest niewykończona, ma za delikatny zamek, który za chwilę przy tym grubym materiale zwyczajnie się popsuje.

Zleżały materiał

Takie rzeczy po prostu pękają samoistnie. Jeśli widzisz, że materiał wygląda jakoś dziwnie i podejrzanie, to nie kupuj ubrania. Jeśli odnosisz wrażenie, że ten za chwilę pęknie, lepiej poszukać czegoś wykonanego z dobrej jakości tkaniny.

Dziwne fałdy

Jeśli sukienka lub bluzka układa się w dziwne fałdy, tworzy ci garb  na plecach albo dziwne wybrzuszenie pod biustem, to znaczy, że jest źle uszyta. Warto zmierzyć tę samą rzecz ponownie, jeśli masz np. drugą taką samą sukienkę w swoim rozmiarze na wieszaku. Jedna rzecz bywa krzywo uszyta, ale druga może leżeć idealnie.

Dekolt

Zwróć uwagę, czy nie jest za głęboki, nie ma w nim za dużo wolnego miejsca, czy cię w żaden sposób nie spłaszcza, czy nie wychodzi ci spod niego cały stanik.  Czasem dekolt po prostu się otwiera, gdy się pochylasz, to też nie jest dobrze uszyta sukienka.

Układ na pośladkach

Jeśli spodnie spłaszczają ci pupę, dodają dodatkowych kilogramów, na pośladkach masz harmonijkę, to znak, że trafiłaś na felerny egzemplarz. Spokojnie, zmierz drugi model w swoim rozmiarze, może on będzie lepiej leżał?

Rodzaj tkaniny

Sieciówki bardzo często serwują nam rzeczy wykonane z elastanu, poliestru i innych sztucznych tkanin. Tymczasem takie materiały są dość potliwe, skóra w nich praktycznie nie oddycha. Latem będziesz w nich wydzielać przykry zapach.

Stosunek tkaniny do ceny

Jeśli za sukienkę z poliestru masz zapłacić 200 zł, to jest to jakieś nieporozumienie. To bardzo tani materiał, kiepskiej jakości, który absolutnie nie jest wart tych pieniędzy.

Dodaj komentarz