Laserowe zamykanie naczynek
pexels

Laserowe zamykanie naczynek to popularny zabieg pozwalający w łatwy i bezpieczny sposób pozbyć się tego mankamentu na skórze.
Dowiedz się, dlaczego pękają nam naczynka i jak wygląda zabieg ich zamykania?

Rozszerzone naczynka – dlaczego się pojawiają?

Rozszerzone naczynia krwionośne pojawiają się pierwotnie i wtórnie. Te pierwotne powstają czasem bez przyczyny komplikacji zdrowotnych lub mogą mieć korzenie w zaburzeniach.

Wtórne ukazują się najczęściej z problemów ze zdrowiem i powoduje je np. trądzik różowaty, choroby wątroby, zaburzenia na tle hormonalnym oraz nadciśnienie tętnicze. Niekiedy nawet po wyleczeniu choroby samoistnie nie znikają.

Naczynka mogą też pojawić się u osób wrażliwych na zmiany pogodowe przy gwałtownym wahaniu temperatury oraz przez zbyt dużą ekspozycję na mróz lub słonce.

Żeby pozbyć się widocznych zmian można wykonać zabiegowe laserowe zamykanie naczynek.

Zabieg laserowego zamykania naczynek

Zabieg zamykania naczyń krwionośnych nie jest inwazyjnym zabiegiem medycznym.

To prosty i szybki sposób żeby pozbyć się tych zmian skórnych. Najczęściej już po paru sesjach naczynka znikają całkowicie. Co najważniejsze, zabieg daje trwałe rezultaty.

Naczynka krwionośne zamykane są niemal bezboleśnie. Stosuje się w tym celu laser żółty, który jest nakierowany bezpośrednio na problematyczne miejsce.

Jego wiązka jest najlepiej absorbowana przez hemoglobinę przez co działanie jest dużo skuteczniejsze. Bardzo dobre wchłanianie wpływa na bezpieczeństwo zabiegu. 

Laser wnika do żyły, gdzie w reakcji z hemoglobiną dochodzi do przekształcenia energii laserowej w ciepło, które doprowadza do odparowania krwi z uszkodzonej żyłki, rozpadnięcia się naczynek oraz wchłonięcia ich resztek przez organizm.

Zabiegi wykonywane są w seriach najczęściej od jednej do pięciu, między nimi muszą występować kilkutygodniowe przerwy. Czas w jakim dojdzie do zadowalających rezultatów jest zależnych od różnych czynników m.in wielkości zmiany, ilości, koloru.

Należy też zaznaczyć, że likwidacja istniejących naczynek nie powoduje, że tendencja do ich nabywania zniknie.

Czy zamykanie naczynek laserem jest bezpieczne?

Przy laserowym zamykaniu naczynek nie istnieje bezpośrednie zagrożenie o ile nie ma przeciwwskazań ze strony medycznej do przeprowadzenia zabiegu.

Promieniowanie laserowe oraz jego parametry są wybierane każdorazowo pod danego pacjenta tak by zachować jak największe bezpieczeństwo i zminimalizować możliwość wystąpienia powikłań.

Przeciwwskazaniami do zabiegu jest ciąża, padaczka, łuszczyca, choroby nowotworowe oraz świeża opalenizna. Nie mogą być też przyjmowane przed zabiegiem leki lub zioła światłouczulające.