triki kosmetyczne

Każda kobieta w miarę upływu czasu wypracowuje sobie sposoby na wykorzystanie nietrafionych kosmetyków. Uczymy się również trików makijażowych, które znacznie ułatwiają nam życie.   Specjalnie dla was postanowiliśmy zebrać porady, dzięki którym codzienna  pielęgnacja twarzy i ciała będzie jeszcze bardziej efektywna.  Poznaj kosmetyczne triki, które poprawią stan twojej cery.

Używanie kremu do twarzy od najmłodszych lat  to podstawa, jeśli przez wiele lat chcemy cieszyć się gładką skórą.  Niestety, nie wszystkie kosmetyki nam odpowiadają. Czasem ich konsystencja jest zbyt gęsta, co przekłada się na problemy z wchłanianiem produktu. Na szczęście nie oznacza to, iż musimy się go pozbyć i zastąpić nowym. Czasem przed aplikacją tłustego kremu wystarczy zwilżyć twarz tonikiem czy odżywczą mgiełką. Na tak przygotowaną skórę nakładamy minimalną ilość kosmetyku. To rozwiązanie powinno znacząco skrócić czas wchłaniania się kosmetyku i zapobiec ewentualnym niedoskonałościom w postaci pryszczy i zaskórników.

Kosmetyczne triki – co zrobić z tępym podkładem?

Co jednak począć, gdy kosmetyk, np. masło do ciała lub fluid, jest tak gęsty, że jego równomierna aplikacja graniczy z cudem? Na szczęście i ten problem można rozwiązać w bardzo prosty sposób. Aplikacja gęstego kosmetyku, który smuży podczas rozprowadzania, będzie prostsza, jeśli dodamy do niego kilka kropli oleju z pestek malin lub kompleksu silikonowego. O ile pierwszy produkt powinnyśmy bez problemu kupić w drogeriach stacjonarnych, obecnie obserwuje się ogromny boom na kosmetyki naturalne, o tyle kompleks silikonowy można zamówić wyłącznie w sklepach internetowych z półproduktami kosmetycznymi. Niemniej, jeśli często trafiamy na kosmetyki o tępej konsystencji, taka inwestycja szybko się zwróci.

aromatyczna kąpiel

Jak wzmocnić działanie kremu?

Jeśli chcesz zwiększyć penetrację składników aktywnych, po aplikacji kremu, serum czy olejku do twarzy, sięgnij po tonik lub nawilżająca mgiełkę i wybranym produktem spryskaj twarz. Tego typu produkty nie tylko odprężają i tonizują skórę, ale też dzięki zawartości humektantów przyczyniają się do wnikania składników aktywnych w głąb skóry. Ten prosty trik pozwala cieszyć się zdrową, dobrze nawilżoną skórą.

Co zrobić ze zbyt ciężkim olejkiem?

Niektóre oleje są tak ciężkie, że ich bezpośrednia aplikacja na skórę może zakończyć się niepowodzeniem. Jeśli kupiłam serum olejowe, z którego nie jesteś zadowolona, możesz spróbować je wykorzystać w nieco inny sposób. Jeśli jakikolwiek kosmetyk jest zbyt ciężki, aby nałożyć go bezpośrednio na twarz, dodaj go do maseczki na bazie glinki lub błota.  Odniesiesz tym samym kilka korzyści. Przede wszystkim pozbędziesz się wyrzutów sumienia z powodu marnotrawstwa, umówmy się, nikt nie lubi wyrzucać kosmetyków do kosza. Poza tym zapobiegniesz wysuszeniu skóry, które często ma miejsce po korzystaniu z dobrodziejstw glinek i błota.

By żel pod prysznic nie wysuszał skóry…

Żele i pianki do mycia ciała lepiej spieniać w dłoniach, ich bezpośrednia aplikacja na skórę prowadzi nie tylko do przedwczesnego zużywania kosmetyków, ale też może zakończyć się poparzeniem skóry.  Ponadto spieniony żel nie wysusza skóry tak mocno jak czysty detergent. Ponadto jeśli przez pomyłkę zamiast żelu pod prysznic kupisz mydło w płynie, które charakteryzuje się zasadowym pH, możesz ustrzec skórę przed wysuszeniem, dodając do mydła odrobinę octu – nasza skóra lubi lekko kwaśne pH.

Olejki myjące nie muszą zapychać skóry…

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się demakijaż przy pomocy olejków myjących. To rozwiązanie ma wiele zalet, oleje dobrze rozpuszczają kosmetyki kolorowe, w tym także te o właściwościach wodoodpornych. Jednocześnie nie podrażniają skóry i są całkowicie naturalne.  Niestety, niektóre osoby, które z natury mają tłustą cerę, źle znoszą taką pielęgnację. Nie oznacza to jednak, że muszą rezygnować z ulubionego olejku myjącego, który dogłębnie oczyszcza skórę. Wystarczy, że po jego użyciu, umyją twarz żelem, najlepiej ekologicznym.

Irmina Cieślik