Zdrowie

Jakie są produkty na nietrzymanie moczu?

Jakie są produkty na nietrzymanie moczu

pixabay

Z pewnością dla większości z Państwa temat nietrzymania moczu może być tematem tabu. Nie warto się go jednak obawiać. Poniżej znajdą Państwo przyczyny, jakie może mieć nietrzymanie moczu.

Co może pomóc w nietrzymaniu moczu?

Nietrzymanie moczu jest problemem, który jest bardziej popularny u kobiet niż u mężczyzn. Najbardziej dotyka kobiet w okresie menopauzy. Popularne jest tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu. Mocz popuszczany jest np. w trakcie ćwiczeń, ale i gdy ma się kaszel, kicha się itd. Czasami może być to naglące nietrzymanie moczu oraz nietrzymanie moczu z przepełnienia. W zależności od stopnia zaawansowania, z jakim nietrzymaniem moczu mamy do czynienia, wdraża się różne metody. Aby polepszyć prawidłową pracę układu moczowego warto wzmacniać mięśnie dna miednicy.
Gdy mamy przypadek z ciężkim nietrzymaniem moczu, należy wdrożyć leczenie inwazyjne.

W celu poprawy komfortu życia kobiet oraz mężczyzn oprócz leków, na rynku można znaleźć różne wyroby chłonne, produkty higieniczne oraz suplementy. Niezwykle istotna może okazać się również odpowiednia dieta, pełna witamin oraz minerałów, które pochodzą z naturalnych źródeł. Jeżeli ich zastosowanie nie wystarcza, warto wspomóc się suplementacją.

Niestety wciąż większość ludzi uważa ten temat jak nietrzymanie moczu za wstydliwy problem, wręcz temat tabu. Skutkiem jest rzadkie zgłaszanie się do specjalisty lub dopiero, gdy problem jest spory. Przez to wśród dorosłych często trudno walczyć z tą dolegliwością.

Odpowiednie zachowanie to próba złagodzenia dolegliwości lub całkowicie jej wyleczenie. W przypadku osób w starszym wieku należy zwrócić uwagę na to jaki tryb życia prowadzą i czy jest on zdrowy. Przykładowo mogą to być 30-minutowy spacer oraz unikanie spożywania herbaty, kawy, napojów gazowanych, kofeiny oraz alkoholu. Palenie papierosów uszkadza śródbłonek naczyń krwionośnych, czego skutkiem mogą być zaburzenia ukrwienia narządów wewnętrznych oraz mięśni. Należy również dokonywać samokontroli pęcherza moczowego.

Objawy związane z nietrzymaniem moczu

Ze średnim nietrzymaniem moczu mogą wiązać się następujące objawy. Pierwszym z nich jest tzw. wysiłkowe nietrzymanie moczu. Pojawia się ono np. podczas ćwiczeń, kichania, kaszlu lub podnoszenia ciężkich przedmiotów. 

Kolejna przyczyna to naglące popuszczanie moczu. Ma się wtedy poczucie parcia na cewkę moczową oraz pęcherz. Stopniowo ono narasta. Inną kwestią jest fakt, że pęcherz może być przepełniony. Wtedy pęcherz mocno się rozciąga i powstaje przeszkoda w oddawaniu moczu, najczęściej zagięcie cewki moczowej. U Panów może być to dolegliwość z prostatą.

Polecane produkty na nietrzymanie moczu

Na rynku dostępne są różnorodne produkty na nietrzymanie moczu. Najbardziej znaną marką są produkty Tena. Są one dostosowane do żeńskiej i męskiej anatomii. 

Do poprawy komfortu życia kobiet oraz mężczyzn mogą posłużyć nie tylko leki dostępne na rynku, ale i produkty higieniczne oraz suplementy diety. Dają one poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo należy zadbać o zbilansowaną dietę, w tym spożywać sporo witamin oraz minerałów, które pochodzą z naturalnych źródeł. Jeżeli to nie wystarcza, należy się suplementować.

Warto wiedzieć, że produkty na nietrzymanie moczu można otrzymać bez recepty. Są to leki oraz suplementy diety, które posiadają wyciągi z takich roślin takich jak np. nasion soi, liście pokrzywy, ekstrakt z pestek dyni. Składniki te są pełne fitoestrogenów oraz izoflawonów. Działają one bardzo korzystnie na funkcjonowanie całego układu moczowego. Ich główne zadania to:

  • wzmocnienie i rozrost mięśni dróg moczowych,
  • usprawnienie działania naczyń krwionośnych, układu odpornościowego czy nerwowego.

Wszystko to działa dzięki zawartości różnych witamin np. witaminy C, witaminy D czy witaminy B12. 

Dodatkowo leki łagodzące zapobiegają powstaniu, albo rozwojowi choroby. Można również całkowicie pozbyć problemu, jakim jest nietrzymanie moczu.

Na rynku można znaleźć wręcz wyrób medyczny przydatny do nietrzymania moczu. Pierwszym z nich są majtki chłonne. Jest produkt podobny do standardowej bielizny. Majtki te są niezwykle cienkie i świetnie dopasują się do Państwa ciała. Dzięki wkładom chłonnym nie ma problemu przemieszczania się w trakcie codziennych czynności. Świetnie sprawdzą się dla osób ćwiczących. Łatwo je Państwo włożą oraz ściągną. Wkładki chłonne popularne na rynku to np. majtki chłonne Tena Lady Pants oraz Seni. Są one niezwykle podobne do bielizny.

Innym produktem są pieluchomajtki Tena. To produkt grubszy od majtek chłonnych, posiada dodatkowo pas biodrowy, albo rzepy. Są to pieluchy anatomiczne, które mają wysoki stopień chłonności. To rozwiązanie dla osób, które nie ćwiczą wiele, wręcz leżą, albo są już w podeszłym wieku. Można je łatwo zapiąć dzięki rzepom.

Jednym z bardziej popularnych produktów są podpaski Tena, często używane przez kobiety również w okresie menopauzy.

Kolejnym produktem są podkłady higieniczne. Wykonuje się je z chłonnego materiału i warstwy nieprzemakalnej. Podkłady higieniczne ułatwiają pielęgnację osób leżących, np. obłożnie chorych lub z niepełnosprawnościami. 

Warto wiedzieć, że część z produktów na nietrzymanie moczu w tym pieluchy dla dorosłych mogą Państwo zakupić z refundacją NFZ. 

Artykuł powstał w ramach współpracy z marką TENA

Dodaj komentarz