Zdrowie

Jak zadbać o zdrowie oczu?

Jak zadbać o zdrowie oczu

Wzrok to jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Za jego sprawą poznajemy otaczający nas świat i cieszymy się z jego uroków. Niestety, w miarę upływu czasu zdarza się, że ostrość widzenia ulega pogorszeniu. Pojawia się szereg niedogodności związanych z funkcjonowaniem wzroku. Jak zadbać o zdrowie oczu?

Rób przerwy podczas pracy przy komputerze

O to, aby cieszyć się dobrym wzrokiem, należy dbać każdego dnia. Niezwykle ważne jest nieobciążanie oczu nadmierną pracą. Spędzanie długich godzin przed ekranem komputera, wieczorne oglądanie telewizji, nieustanne korzystanie ze smartfona – wszystko to nie służy naszym oczom. Jeśli w biurze pracujesz przy komputerze, co godzinę powinnaś robić sobie 5-minutową przerwę, aby podejść do okna i patrzeć w dal. W tym czasie możesz wykonać też proste obowiązki nieangażujące nadmiernie narządu wzroku takie jak ustalenie z działem księgowości pewnych istotnych kwestii, zaniesienie dokumentów do koleżanki w pokoju obok etc. Ważne, aby rzeczywiście co godzinę odchodzić na chwilę od ekranu komputera.

W czasie wolnym różnicuj formy rozrywki

Po powrocie do domu warto znaleźć dla siebie zróżnicowane rozrywki. Ważne, aby wszystkie nie sprowadzały się do oglądania telewizji, korzystania ze smartfona czy gry na komputerze. Takie formy aktywności stanowią bowiem spore obciążenie dla narządu wzroku. Dbając o zdrowie oczu, warto wyjść na spacer z przyjaciółmi, zacząć uprawiać jakiś sport, upiec swoje ulubione ciasto, zagrać w planszówki etc. Są to nieco zapomniane formy relaksu, które pomagają odpocząć naszemu wzrokowi.

Zapewnij sobie dobre oświetlenie w pracy i w domu

Należy też zadbać o odpowiednie oświetlenie zarówno w pracy, jak i w domu. Nigdy nie należy czytać książki, gazety czy artykułów na smartfonie przy słabo działającej żarówce. Dla zdrowia oczu zaleca się też oglądanie telewizji przy włączonym świetle.

Jeśli masz nosić okulary przeciwsłoneczne, to tylko takie od optyka

Latem warto chronić oczy przed szkodliwym działaniem promieni UV, nosząc okulary z filtrami przeciwsłonecznymi. Nie należy ich jednak kupować na targu, w przydrożnym kramie czy w sieciówce. Takie okulary przeciwsłoneczne często dają złudne poczucie bezpieczeństwa. Wydaje nam się, że chronią oczy, bo mają przyciemniane szkła, a w rzeczywistości nie posiadają dobrej jakości filtrów. Okulary przeciwsłoneczne należy kupować u optyka, tylko wówczas otrzymamy gwarancję ochrony oczu.

Jak wpływa zróżnicowana dieta na nasz wzrok?Klarin Perfekt

Kluczowa jest też zdrowa, zróżnicowana dieta, która obfituje w witaminy, minerały oraz antyoksydanty. Niestety, nie zawsze zaspokajamy zapotrzebowanie naszego organizmu na wszystkie substancje odżywcze. Czasem konieczne jest włączenie suplementów diety takich jak Klarin Perfekt. Zawiera on olej z wątroby dorsza, który stanowi bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, w tym DHA, EPA oraz omega-3.  Substancje te wykazują działanie przeciwzapalne, stanowią prekursory wielu związków chemicznych, ponadto są istotne dla prawidłowego funkcjonowania wzroku.

Jak borówka czernica chroni oczy?

Zawarta w suplemencie diety Klarin Perfekt borówka czernica ma za zadanie chronić oczy i wspomagać klarowność widzenia. Ten składnik pochodzenia naturalnego odpowiada za utrzymanie oczu w zdrowiu poprzez wspieranie przepływu krwi do oka. Ponadto wykazano, że borówka czernica stanowi źródło antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się m.in. siatkówki oka.

Jakich witamin i minerałów potrzebują nasze oczy?

Suplement diety Klarin Perfekt dostarcza organizmowi ryboflawiny (witaminy B2) oraz cynku, które pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia.  Z kolei zawarte w produkcie witaminy C, E, B2, cynk, mangan, selen i miedź chronią komórki oka przed stresem oksydacyjnym wywołanym przez wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia się. Jednocześnie witamina C uczestniczy w syntezie kolagenu, czyli białka istotnego z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania naczyń krwionośnych odżywiających narząd wzroku.

Kto może stosować Klarin Perfekt?

Klarin Perfekt jest dedykowany osobom dorosłym, zaleca się spożywanie jednej kapsułki dziennie. Dawki tej nie należy przekraczać. Warto pamiętać, iż suplement diety nigdy nie zastąpi zdrowej i zbilansowanej diety, może jedynie wspomagać nasz organizm w zachowaniu jego prawidłowych funkcji.

Więcej informacji nt. suplementu diety Klarin Perfekt znajdziesz na stronie internetowej http://klarin.pl/

Komentarze (4)

Lanza

4 lata temu

Jestem w szoku, jak wielu moich znajomych kupuje okulary przeciwsłoneczne w sieciówkach. A przecież to takie szkodliwe dla oczu.

alibabka

4 lata temu

Ja zawsze staram się stosować zasady wymienione w artykule. Nigdy jednak nie brałam żadnego suplementu na zdrowe oczy. Może pora to zmienić?

Zostaw komentarz