Jak wybrać idealną koszulę nocną
Pixabay

Perfekcyjnie łączy funkcjonalność i pożądany fason, zapewnia atrakcyjny wygląd i pełną swobodę ruchów i coraz częściej jest postrzegana jako synonim komfortu. Koszula nocna nie może być wybrana przypadkowo, a krój, kolorystyka i rodzaj wykorzystanej tkaniny muszą spełniać konkretne wymagania.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać idealny model, koniecznie sprawdź, jakimi wskazówkami powinnaś się kierować.

Jaką koszulę nocną wybrać? 

Chociaż koszula nocna powinna zapewniać przede wszystkim komfort, nie bez znaczenia jest sposób wykończenia konkretnego modelu. Kolor i długość warto uzależnić od własnych preferencji – podobnie jak obecność (lub brak) dodatkowych zdobień, natomiast stylistykę bielizny nocnej, w tym rodzaj i strukturę tkaniny – od okazji. Istotne jest również prawidłowe dopasowanie rozmiaru. Poniżej znajdziesz trzy wskazówki, za sprawą których w koszuli do spania poczujesz się pięknie i swobodnie. 

1. Idealna koszula nocna – model, który pasuje do okazji

Wiele kobiet przywiązuje dużą wagę do jakości i wykończenia bielizny nocnej – tym bardziej że w ofercie marek bieliźnianych na próżno szukać modeli o uniwersalnym charakterze. Chcąc zachować doskonałe samopoczucie, dopasuj koszulę nocną do okazji:

– w charakterze codziennej bielizny do spania niezastąpione okażą się klasyczne koszule nocne, z tkaniny satynowej lub elastycznej, nierzadko uzupełnione koronkowymi wstawkami;

– koszula nocna może stanowić część bielizny ślubnej. Białą, zmysłową koszulkę możesz założyć bezpośrednio pod suknię albo wykorzystać w trakcie nocy poślubnej;

– jeśli koszula nocna ma zastąpić seksowną bieliznę, obłędnych modeli szukaj wśród projektów, które wykorzystują transparentne siateczki, gęste koronki i elastyczne taśmy dekoracyjne;

2. Idealna koszula nocna – tkanina, która gwarantuje komfort 

Bez względu na to, czy szukasz codziennej koszuli nocnej, czy bielizny ślubnej, nie daj się zwieść przekonaniu, że modele, w których wykorzystano sztuczne tkaniny, nie zapewnią Ci komfortu. Satynowe, koronkowe i siateczkowe koszule nocne są odpowiednio elastyczne, dzięki czemu podążają za ruchem ciała, nie powodując dyskomfortu. 

3. Idealna koszula nocna – rozmiar, który eksponuje atuty sylwetki 

Koszula nocna nie powinna być za duża (wówczas może się zsuwać), ani za mała – taka najczęściej powoduje dyskomfort. Chcąc wybrać odpowiedni rozmiar, zapoznaj się z tabelą, dostępną bezpośrednio na stronie produktu. To ważne, zwłaszcza jeśli zależy Ci na perfekcyjnym wyeksponowaniu atutów sylwetki.