Jak radzić sobie z problemem suchej skóry

Twoja twarz sprawia wrażenie zmęczonej? Jest poszarzała, sucha i wiotka? To znak, że musisz o nią odpowiednio zadbać. Niestety, czynniki, które na nie oddziałują, skutecznie zaburzają jej funkcjonowanie. Z wiekiem też zmniejsza się zdolność do regeneracji. Jak radzić sobie z problemem suchej skóry?

Podstawa – regularny peeling twarzy

Gdy skóra jest poszarzała, to znak, że nagromadziło się zbyt wiele martwych komórek naskórka. Radzimy zatem wykonać peeling twarzy i powtarzać tę czynność regularnie, np. dwa razy w tygodniu. Skóra od razu stanie się wygładzona, składniki aktywne z kremów zaczną się lepiej wchłaniać, a jej koloryt ulegnie poprawie.

Nawadniaj organizm od wnętrza

Aby skóra była jędrna i dobrze nawilżona, trzeba pić co najmniej 1,5 litra wody dziennie. Nie można jej jednak pić naraz w dużych ilościach, bo wówczas wszystko wydalisz w toalecie i tylko bardziej się odwodnisz.

Nawilżający krem do twarzy

Aby woda, którą wypiłaś, po chwili nie odparowała, powinnaś zabezpieczać skórę emolientami, które są obecne w kremach do twarzy. Dobierz kosmetyk dostosowany do potrzeb swojej skóry. Oprócz emolientów powinien zawierać wiążące wodę humektanty, do których zaliczamy kwas hialuronowy oraz jego sole.

Kremy z filtrem przeciwsłonecznym

Sam nawilżająco-odżywczy krem do twarzy to jednak za mało. Słońce wysusza skórę, sprzyja powstawaniu przebarwień i przyspiesza procesy starzenia się. Dlatego zawsze, nawet w pochmurne dni, smaruj buzię kremem z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50+.

Maseczka nawilżająca przynajmniej raz w tygodniu

Dobrze jest też raz w tygodniu nałożyć na twarz nawilżającą maseczkę. Dzięki wysokiej koncentracji składników aktywnych  buzia wygląda zdecydowanie lepiej.

Pamiętaj, że gdy stan skóry nagle się pogarsza, może to być sprawka zaburzeń hormonalnych. Czasem niedobór pewnych hormonów, np. estrogenów prowadzi do zwiotczenia skóry.  W przypadku menopauzy warto porozmawiać ze swoim ginekologiem o hormonalnej terapii zastępczej. Oprócz dobroczynnego wpływu na układ kostny i samopoczucie, estrogeny pozwalają dłużej cieszyć się jędrną skórą.