Moda

Jak nosić kombinezon?

Jak nosić kombinezon

Kombinezon to element garderoby, który budzi ogromne kontrowersje. Jedni go uwielbiają, drudzy nie przepadają za nim. Jak nosić kombinezon?

Po pierwsze, zwróć uwagę na materiał

Kombinezon to dość przylegająca część garderoby, dlatego zwróć uwagę na tkaninę, z której został uszyty. Wystrzegaj się wszystkiego, co syntetyczne i tym samym nie przepuszcza powietrza. Niewskazane jest noszenie kombinezonu z poliestru czy elastanu. Owszem, może się nie gniecie i ładniej układa na ciele, ale okropnie się w nim zapocisz. Po godzinie będziesz nieprzyjemnie pachnieć, a przecież nie o to ci chodzi.

Po drugie, istotny jest krój

Zastanów się, co jest mocną stroną twojej sylwetki. Czy są to długie nogi, biust, wcięcie w talii, pośladki etc.? Jeśli masz budowę klasycznej klepsydry, kombinezon powinien podkreślać biust i wcięcie w talii, aby nie zdeformował twojej sylwetki. W pośladkach może być puszczony i tym samym imitować sukienkę.  Jeśli nie jesteś zadowolona z wcięcia w talii, ale lubisz swój biust, kup kombinezon eksponujący piersi i luźny pod biustem.  Panie, które uwielbiają swoje długie i zgrabne nogi, powinny kupować krótkie kombinezony imitujące sukienkę mini, ponieważ cudownie podkreślają one tę część ciała.

Długi czy krótki

To już zależy od ciebie i pory roku. Na lato polecamy krótkie kombinezony, ponieważ w długich będzie ci za gorąco. Jeśli natomiast nie lubisz pokazywać swoich nóg, kup dłuższy, do ziemi, ale luźny i uszyty z naturalnej tkaniny.

Ze szpilkami czy z baletkami?

Tutaj także panuje spora dowolność. Jeśli jesteś wysoką kobietą i masz długie nogi, a zakładasz krótki kombinezon, możesz dopełnić stylizacji balerinkami. W twoim przypadku płaskie buty cię nie skrócą. Jeśli natomiast jesteś niska i kombinezon sprawia, że twoja sylwetka wygląda ciężko, załóż do niego szpilki.

Z jaką torebką?

Jeśli twój kombinezon jest bardzo pstrokaty, postaw na klasykę, czyli czarną torebkę. Natomiast gdy lubisz bawić się kolorami, dobierz torebkę w kolorze kombinezonu lub dobrze się z nim komponującym. Do różowej kreacji pasuje zarówno różowa, jak i błękitna torebka.

Dodaj komentarz