Jak do koloru oczu dobrać cienie do powiek?

jak-do-koloru-oczu-dobrac-cienie-do-powiek

Pięknie podkreślone oko to niezbędny element każdego makijażu. Często jednak nie wiemy jaki kolor jest dla nas odpowiedni. Jak dobrać idealny kolor cieni do powiek?

Producenci kosmetyków oferują szerokie palety barw cieni do powiek. Od prełowych, mieniących się po delikatne pastele i maty. Efekt wyglądu cienia na powiekach zależy od barwy naszych oczu. Odpowiednie palety kolorystyczne są dedykowane posiadaczkom określonej barwy teczówek, która dodatkowo uwydatni piękno naszych oczu.

Jak do koloru oczu dobrać cienie do powiek? Dziewczyny lubią brąz

Odcienie brązu to barwy, które pasują nie tylko posiadaczkom piwnych czy brązowych oczu ale praktycznie każdemu. Są na tyle neutralne, że każdy kolor oczu będzie wyglądał dobrze. Brąz na powiekach sprawdzi się na co dzień, do pracy czy na zajęcia. Taki makijaż oczu delikatnie podkreśli naturalne piękno. Brązowe oczy pieknie podkresli również złoto, zielenie, fiolet oraz granat.

Zielono mi

Zielone oczy lubią barwy, które będą z nimi kontrastowały. Fiolety wydobędą głębię spojrzenia i podkreślą kolor tęczówki. Makijaż w odcieniach oberżyny czy śliwki sprawdzi się na wieczorne wyjścia. W wersji dziennej idealne będą zaś beże, delikatne róże oraz klasyczny brąz.

Trochę błękitnego nieba

Posiadaczki niebieskiego spojrzenia przyciągają zimne barwy. Szarości, biele oraz karmelowe brązy będą wyglądały na powiekach fantastycznie. Pastelowe fiolety i róże także podkreślą błękit oczu. Niebieska barwa tęczówki to także możliwość eksperymentów z cieniami do powiek o odcieniach tej barwy. Należy jednak pamiętać, aby taki kolor był nieco jaśniejszy od oprawy oczu.

W makijażu oczu warto wypróbować różne kolory cieni, aby upewnić się, która barwa pasuje do nas najlepiej. Pięknie podkreślone oczy staną się naszą wizytówką. Koło takiego spojrzenia nikt nie przejdzie obojętnie. Z dobrze dobranymi cieniami do powiek nasze oczy nabiorą blasku i niezwykłego koloru.

Katarzyna Antos

13 KOMENTARZE

  1. Artykuł dla mnie na czasie. Niedawno kupiłam sobie paletkę cieni i gdy gdzieś wychodzę to próbuję różnych makijaży żeby sprawdzić w czym mi do twarzy. Już mogę powiedzieć, że choć mam piwne oczy to dobrze się czuję w niebieskich i jasnobeżowych odcieniach. Źle się natomiast czuję w fioletach, ponieważ mam cienie pod oczami i ten kolor je podkreśla. Przede mną zielone kolory do sprawdzenia 🙂

  2. Nie maluję oczu, bo jestem alergiczką, ale obserwując kobiety, które używają cieni, muszę przyznać, że rzeczywiście fiolet przy zielonych oczach wygląda prześlicznie, a niebieskie oczy w ciepłej brązowej oprawie nabierają wyrazu.

  3. Czasami maluję oczy cieniami. Używam różnych kolorów, ale przeważnie brązowego, zielonego, beżowego czy grafitowego. Ale właściwie jak gdzieś wychodzę. Na co dzień nie lubię się malować przede wszystkim ze względu na to okropne zmywanie wieczorem tych wszystkich tuszy, cieni, podkładów, pudrów itd…… :-X
    Ale i tak codziennie wykonuję delikatny makijaż :-X

  4. ja nie sugeruje sie nigdy takimi poradami tylko maluje sie jak lubie czyli rozswietlajaco bo uwazam ze przy moijej ciemnej oprawie kontrast ladnie wyeskponuje oczy i uwazam ze duzo kobietek maluja sie jak sie dobrze czuja i tak ma byc kochane:)))

  5. Nigdy nie stosuje fioletu ,bo mi sie źle kojarzy, kiedys do niebieskich oczu uzywałam cieni brazowych i bieli pod łukiem brwiowym – i to było ładne. W młodosci malowałam powieki kolorem rózowym i niebieskim – i to te z było ładne. Teraz ,ostatnio w ogóle nie stosuje cieni – ale planuje do nich wrócic – tylko jeszczo dokładnie nie wiem do jakich ,ale proponowane w artykule kolory do niebieskich oczu wydaja mi sie fajne 🙂

  6. Nigdy nie stosuje fioletu ,bo mi sie źle kojarzy, kiedys do niebieskich oczu uzywałam cieni brazowych i bieli pod łukiem brwiowym – i to było ładne. W młodosci malowałam powieki kolorem rózowym i niebieskim – i to te z było ładne. Teraz ,ostatnio w ogóle nie stosuje cieni – ale planuje do nich wrócic – tylko jeszczo dokładnie nie wiem do jakich ,ale proponowane w artykule kolory do niebieskich oczu wydaja mi sie fajne 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ