głodówka

Głodówka raczej przywołuje na myśl negatywne uczucia. Ale nawet Chrystus pościł przez 40 dni i nocy. Czy warto stosować głodówkę? Jakie efekty może dać nam taka kuracja?

Głodówka – oczyszczanie organizmu

Spożywając regularnie posiłki, nasz organizm ciągle pracuje, więc nie ma szansy, by usunąć wszystkie toksyny. Głodówka jest więc doskonałą metoda, na pozbycie się wszelkich złogów. Dzięki niej odtruwamy i odmładzamy organizm, pozbywając się przy okazji zbędnych kilogramów. Nasz organizm, podczas głodówki zaczyna czerpać energię z tego, co ma. Ponieważ nie dostarczamy mu pokarmów, spala tłuszcz, białko złogowe oraz ogniska zapalne. Dlatego podczas takiej kuracji możemy odczuwać nudności, osłabienie, bóle głowy czy omdlenia. Jednak prawidłowo przeprowadzona głodówka może zapewnić nam dużą dawkę energii i dobrego samopoczucia. Najlepiej przeprowadzać głodówkę pod okiem lekarza. Osoby z wagą poniżej 50 kilogramów oraz dzieci nie powinny poddawać się takim kuracjom oczyszczającym. Co ciekawe, podczas trwania głodówki, nasza odporność wzrasta a organizm zacznie lepiej pracuje. Z każdą kolejną głodówką, przechodzimy ją mniej drastycznie, czując się lepiej i zdrowiej. Osoby przeprowadzające głodówkę regularnie potwierdzają pozytywne zmiany.

Czy warto stosować głodówkę?

To najszybszy sposób na oczyszczenie organizmu z toksyn, które mogą gromadzić się przez długie lata. Najkrótsza głodówka trwa trzy dni – odpowiednio noc, dzień i noc. Do każdej głodówki należy się odpowiednio przygotować, ograniczając sól, cukier oraz spożycie mięsa. Efekty oczyszczania organizmu mogą nas bardzo zaskoczyć. Usunięcie toksyn poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci. Cera staje się gładka, a skóra bardziej napięta. W rezultacie mamy więcej energii i czujemy się dobrze, znaczniej lżej niż przed głodówką. Istnieje wielu zwolenników głodówki, którzy regularnie powracają do tej metody, zachwalając jej efekty. Najważniejsze, aby rozważnie podejść do głodówki i dobrze się do niej przygotować.

Jak przygotować się do głodówki?

Drastyczna zmiana może być dla organizmu szokiem, dlatego do głodówki, trzeba się przygotować. Wtedy będziemy w stanie oczyścić organizm, nie wyrządzając żadnych szkód. Zanim zdecydujemy się na typową głodówkę, możemy wypróbować dietę sokową, która polega na picu soków ze świeżo wyciśniętych owoców i warzyw, ale tylko domowych, nie tych kupionych w sklepie. Do najkrótszej głodówki także warto się przygotować. Dwa dni przed jej rozpoczęciem oraz dwa dni po jej zakończeniu, wprowadzamy do diety kasze, warzywa i owoce. Głodówka trwająca 3-5 dni będzie odpowiednia, by oczyścić organizm z toksycznych związków. Kilka dni głodówki nie powinno być kłopotliwe. Po zaobserwowaniu reakcji organizmu można przedłużyć post do 10 dni. Jednak przy niepokojących objawach najlepiej zgłosić się do lekarza oraz przerwać kurację. Pamiętajmy jednak, że objadanie się tuż po głodówce nie jest najlepszym rozwiązaniem. Po oczyszczaniu zmienia się smak, wyostrzają się pozostałe zmysły, co może pomóc w zmianie nawyków żywieniowych na długi czas.

oczyszczanieCzy warto stosować głodówkę? Tak, jeśli chcemy pozbyć się toksyn i zrzucić zbędne kilogramy w krótkim czasie. Stosujmy jednak tego typu kuracje ostrożnie, najlepiej po wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Nie róbmy nic, co mogłoby zaszkodzić naszemu zdrowiu.

Katarzyna Antos