dieta-dla-reumatyka

Rwący ból, drżenie i sztywność stawów to najczęstsze objawy reumatyzmu. Okazuję się jednak, że zmiana stylu żywienia wpływa pozytywnie na poprawę naszego stanu zdrowia. Leczenie reumatyzmu to nie tylko przyjmowanie środków farmakologicznych.

Owoce i warzywa są niezastąpione, dostarczają witaminy C i bioflawonoidy, a te niwelują wolne rodniki odpowiedzialne za podtrzymywanie stanu zapalnego. Czosnek i cebula, nie tylko poprawiają odporność organizmu, ale także redukują hormony podtrzymujące stan zapalny. Wiele się mówi o zbawiennym wpływie kolagenu na poprawę wyglądu naszej skóry, kolagen działa również regenerująco na zmienione chorobowo stawy i kości. Jeśli nie jesteśmy zwolennikami galaretki owocowej lub ryby w galarecie, możemy sięgnąć po sproszkowaną chrząstkę rekina, którą zakupimy w aptece.

Tak udoskonalony jadłospis pomoże nam w poprawie kondycji stawów i kości. Jednakże decydując się na dietę pamiętajmy o produktach, które mogą pogorszyć nasz stan, sprawdźmy więc, jaki element diety nasila dolegliwości reumatyczne. Odstawmy na tydzień produkt, który według nas powoduje pogorszenie naszego stanu, jeśli okaże się trafny, zrezygnujmy z niego. Aby mieć słuszność, co do naszej nowej diety, najlepiej skonsultujmy się z dietetykiem.
Na pewno uzyskamy fachową poradę, a nasze stawy zyskają „drugą” młodość.

Kanka