Porady Uroda

Czym nakładać podkład?

czym nakładać podkład

Podkład to najlepszy przyjaciel każdej kobiety. Z jego pomocą zakryjesz przebarwienia, wyrównasz koloryt cery i zatuszujesz pryszcze oraz drobne krostki. Dobór odpowiedniego fluidu nierzadko zajmuje nam całe lata. Czym nakładać podkład, aby ten wyglądał naturalnie i spełniał swoją rolę?

Czym nakładać podkład? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od tego, jakie masz problemy z cerą i jaki efekt chcesz uzyskać.  Do tego dochodzą jeszcze indywidualne upodobania i zasobność portfela.

Czym nakładać podkład? Za pomocą pędzla

Ta metoda aplikacji fluidu  ma zarówno sporo zalet, jak i wad. Jej atutem jest higieniczność, włosie zawsze można umyć pod bieżącą wodą z dodatkiem szamponu.  Dzięki temu rozwiązaniu nie przenosisz na twarz bakterii, które mogą powodować wypryski i zmiany trądzikowe.  Wadą jest konieczność zakupu co najmniej dwóch pędzli. W związku z tym, iż należy je myć po każdym użyciu, trzeba mieć coś w zapasie, gdy jeden z nich schnie. Gdy nakładasz podkład pędzlem, nie musisz obawiać się, że fluid wejdzie ci  pod paznokcie i pobrudzisz ręce. Pędzel pozwala na równomierną aplikację kosmetyku  i uzyskanie wysokiego stopnia krycia. Fluid możesz dodawać na bieżąco, budując kolejne cienki warstwy, aby uniknąć efektu maski. Niestety, nie wszystkie kobiety potrafią posługiwać się pędzlem do podkładu. Zanim się do niego przyzwyczaisz, może upłynąć trochę czasu. Szybciej i prościej jest nałożyć podkład palcami. Nakładając podkład pędzlem, musisz liczyć się z tym, że fluid szybciej się skończy, ponieważ część kosmetyku pozostaje na włosiu.

metody nakładania podkładu

Nakładanie podkładu przy pomocy gąbeczki

To metoda alternatywna dla tej z użyciem pędzla. Niestety, gąbeczki tak łatwo nie oczyścić z resztek kosmetyku. Ile pracy byś nie włożyła, bakterie i tak będą namnażać się w porach akcesorium. Nie pomoże ci pranie gąbeczki i jej dezynfekcja specjalnym płynem. Gąbeczki do makijażu twarzy należy często zmieniać, co generuje dodatkowe koszty. Nie przekreślaj ich jednak od razu, ponieważ z ich pomocą uzyskasz najbardziej naturalny efekt przy przyzwoitym kryciu. Fluid nakładamy gąbką lepiej stapia się ze skórą, dając efekt skóry po Photoshopie. Niestety, wszystkie aplikatory do fluidu „zjadają” trochę kosmetyku, co wpływa negatywnie na wydajność podkładu.  Na tym nie koniec złych wiadomości, gąbki do makijażu często są wykonane z syntetycznych, barwionych tworzyw, przez co niosą ze sobą ryzyko alergii.  Na szczęście zawsze można znaleźć akcesoria pozbawione alergenów.

Nakładanie podkładu za pomocą palców

To najpopularniejsza metoda aplikacji fluidu – korzysta z niej większość Polek. Za pomocą palców fluid rozprowadzisz sprawnie i szybko. Po zakończeniu tej czynności wystarczy umyć dłonie, nie musisz prać pędzli i czekać, aż wyschną.  Nakładanie podkładu za pomocą palców pozwala podkładowi lepiej stopić się ze skórą, ponieważ mimowolnie delikatnie podgrzewamy fluid, dotykając go ciepłymi dłońmi. Palce są niezwykle precyzyjne i umożliwiają dokładne roztarcie kosmetyku.  Ta metoda aplikacji nie generuje żadnych dodatkowych kosztów. Ponadto  przekłada się na wysoką wydajność kosmetyku.  Niestety, podczas aplikacji fluid przedostaje się pod paznokcie, czasem domycie jego resztek ze skóry bywa problematyczne. Z tego powodu coraz więcej kobiet powoli przekonuje się do pędzli i specjalnych gąbeczek do makijażu.

Wybór metody aplikacji podkładu należy tylko do ciebie. Pamiętaj, żeby rozwiązanie, na które się zdecydujesz, było dla ciebie wygodne i praktyczne. Osoby robiące makijaż w biegu raczej nie docenią pędzla, z którym praca wymaga czasu, cierpliwości i doświadczenia.

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

Emilly27k

5 lat temu

Ostatnio mniej stosuje podkładów, ale gdy je nakładam to pędzelek lub gąbka. Pędzelek musi być dobrany zwłaszcza jego włosie. Jak się nie ma gąbeczki można nakładać płatkiem kosmetycznym.
Z korektorów też rzadko korzystam, gdyż wolę puder. Nie stosowałam pudru w kulkach. Pozostałe tak. Pozostawiały zapach na twarzy. Nigdy nie wykonuje makijażu w biegu.

memorka

5 lat temu

Podkład od kilku lat przestał byś moim najlepszym przyjacielem. Niestety, wydaje mi się, że podkreśla zmarszczki. Może znacie jakiś sensowny podkład, który zatuszuje zmarszczki, ale nie na ulotce, tylko tak naprawdę?

dulcynea

5 lat temu

Podkład nakładam małą gąbeczką , tak mi wygodnie .
Może rzeczywiście ŕęką wygodniej, ale nie lubię podkładu pod paznokciami i wokół skórek. A pędzlem próbowałam i z efektów nie byłam zadowolona 🙂

Zostaw komentarz