czy-herbatki-odchudzajace-sa-skuteczne

Obiecują zgrabną sylwetkę, spalanie tkanki tłuszczowej, zmniejszenie apetytu i poprawę przemiany materii. A to wszystko bez wysiłku – wystarczy zalać torebkę z suszem i pić kilka razy dziennie. Czy odchudzające herbatki naprawdę działają? Na czym polega ich fenomen?

Skutki uboczne picia herbatek

Stosowanie herbatek odchudzających warto skonsultować z lekarzem, ponieważ działanie niektórych ziół może wpływać niekorzystnie na organizm lub wchodzić w reakcje z różnymi lekami. Herbatki mogą powodować pobudzenie, nadkwaśność, podrażnienie śluzówki żołądka, wypłukiwanie elektrolitów Należy pić maksymalnie 3-4 filiżanki dziennie i robić kilkutygodniowe przerwy w jej stosowaniu.

Warto zwrócić uwagę na herbatki, które mają jedynie działanie przeczyszczające, a nie odchudzające. Można je stosować tylko wówczas, gdy mamy problem z zaparciami, ale nie wolno pić ich w dużych ilościach, ponieważ prowadzą do rozregulowania układu trawiennego i ostrych biegunek.

Żadna herbata nie przyniesie rezultatów, jeśli nie przejdziemy na odpowiednią dietę oraz nie zwiększymy aktywności fizycznej. Herbata jest tylko dodatkiem, który ma wspomagać odchudzanie, a nie zastąpić wszystkie wysiłki, które do niego prowadzą.

M. Witczak