Uroda

7 porad, jak dbać o rozjaśniane włosy

jak dbać o rozjaśniane włosy

Zdjęcie autorstwa Tim Mossholder z Pexels

Włosy rozjaśniane potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Najważniejsze jest głębokie odżywienie i nawilżanie. Włosy, z których został zdjęty pigment, są o wiele bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Są suche i kruche, dlatego trzeba zastosować przy nich odpowiednią pielęgnację. Potrzebują delikatnego oczyszczania, silnej regeneracji i oszczędnego modelowania.

Chroń włosy przed czynnikami zewnętrznymi i nie tylko!

Włosy rozjaśniane należy chronić przed zimnym i gorącym powietrzem. Najlepiej zrezygnować z używania suszarki, lokówki czy prostownicy. W mroźne dni chować włosy pod czapką, aby zniwelować ich kontakt z zimnym powietrzem.

Podcinaj końcówki

Ważne, aby co 3 tygodnie podcinać końcówki. Warto o tym pamiętać, ponieważ rozjaśniane końcówki włosów mają większą tendencję do wysuszania, kruszenia się oraz rozdwajania.

Rozpuszczaj włosy

Noś rozpuszczone włosy, a jeśli musisz je związać – zepnij je klipsem – dzięki takiemu rozwiązaniu włosy nie będą się łamać.

Myj włosy jak najrzadziej!

Staraj się myć jak najrzadziej włosy – składniki myjące są bardzo mocne w szamponach i często przesuszają włosy. Wybieraj naturalne szampony, najlepiej te na bazie wyciągów roślinnych. Naturalne kosmetyki, bez zawartości silikonów, nie blokują łuski włosa i nie osłabiają.

Używaj głęboko nawilżających odżywek i masek

Po każdym myciu włosów szamponem stosuj głęboko nawilżającą maskę, a przynajmniej 2–3 razy w tygodniu stosuj maskę. Ważne, aby były to produkty zawierające humekanty, czyli związki nawilżające, które mają zdolność wiązania HAO, np. gliceryna, miód czy aloes. Drugim ważnym składnikiem, który powinien się znaleźć, są emolienty, które hamują odparowywanie wody. Takie składniki to oleje naturalne, np. olej z czarnuszki, woski, mleko.

Olejuj włosy

Rozjaśniane włosy potrzebują silnego nawilżenia, dlatego warto olejować je na sucho bądź mokro. Najlepsze oleje do włosów rozjaśnianych to: olej arganowy, olej rycynowy, olej kokosowy, olej awokado, olej lniany.

Używaj serum do końcówek

Zabezpieczaj końcówki włosów także w ciągu dnia. Nawilżaj i odżywiaj. Najlepszym produktem będą produkty z jedwabiem w płynie bądź w formie mgiełki.

Rozjaśniane włosy, aby wyglądały pięknie i zdrowo – wymagają silnej i mocnej pielęgnacji. Stosując się do naszych porad, na pewno osiągniesz upragniony efekt – idealnie jedwabistych, pięknych rozjaśnionych włosów. A jeśli szukasz odpowiednich kosmetyków do rozjaśnianych (i nie tylko!) włosów, zajrzyj na drogerię WayBeauty.pl.

Dodaj komentarz