Dieta

5 powodów, dla których ludzie nie piją kawy

5 powodów, dla których ludzie nie piją kawy

Kawa to jeden z niezwykle popularnych napojów, pojawia się jednak coraz więcej osób, które go nie lubią i wcale się z tym nie kryją. Przedstawiamy 5 powodów, dla których ludzie nie piją kawy. Co ich skłania do podjęcia takiej decyzji?

Nieprzyjemny zapach

Niektórzy od samego zapachu kawy dostają mdłości. Nie chodzi tu tylko o kobiety w ciąży, które w pierwszym trymestrze robią się wrażliwe na różne, intensywne wonie. Niektórym paniom i mężczyznom kawa po prostu śmierdzi i to tak mocno, że zbiera im się na wymioty. Od zapachu tego napoju mają zawroty głowy i czują się naprawdę mało komfortowo.

Kwaśność

Kawa jest dość kwaśna, zwłaszcza gdy nie doda się do niej mleka i cukru. Ten specyficzny smak niektóre osoby kłuje w kubki smakowe. Jeśli nie smakuje ci kawa i masz odruch zwrotny podczas jej picia, może warto zamienić ją na herbatę lub napar ziołowy.

Wymioty po

U niektórych osób smak kawy jest tak paskudny, że wymiotują one po jej wypiciu. Nie ma sensu zmuszać się do jej picia. Nawet gdy wszyscy wokół się nią delektują, zachwycają, mówią o nowych ekspresach, a ty zwyczajnie nie znosisz kawy, bo przyprawia cię o mdłości, to się do niczego nie zmuszaj. Nie musisz być taka jak każdy twój znajomy. Masz prawo do własnego gustu i preferencji gastronomicznych.

Wypłukiwanie magnezu

Kawa wypłukuje magnez i to naprawdę w dużych ilościach. W rezultacie serce bije jak szalone, stajemy się rozdrażnieni, powieka drga, ręce się trzęsą, a w nogach pojawiają się bolesne skurcze.

Nadciśnienie

Kawa może też nasilać problemy z nadciśnieniem. Nie należy ją pić, gdy lekarz próbuje nam zbić zbyt wysokie ciśnienie. Może ona bowiem zakłócić proces leczenia, a nawet na dłuższą metę przyczynić się do zawału lub wylewu.

Dodaj komentarz