zabieg-ipl-zapomnij-o-problemach-skornych

Pragniesz pozbyć się mankamentów urody w postaci popękanych naczynek, przebarwień i pierwszych zmarszczek? IPL, czyli technologia, która opiera się zastosowaniu intensywnego światła pulsacyjnego, pozwoli ci zapomnieć o defektach skóry.

Tradycyjne lasery wytwarzają jednolitą i spójną wiązkę promieni świetlnych, podczas gdy w przypadku IPL promienie są rozproszone i zróżnicowane pod względem długości, co przekłada się na ich szerokie spektrum działania. Mogą one wnikać na różne głębokości naszej skóry i usuwać wiele problemów skórnych.

Dlaczego IPL jest skuteczniejszy od tradycyjnych laserów?

Jeśli zmagasz się z problemem rozszerzonych naczynek, trądzikiem, bliznami potrądzikowymi, przebarwieniami lub rumieniem, to zabieg z wykorzystaniem urządzenia IPL, jest właśnie dla ciebie! Ten nowoczesny aparat wykazuje szerokie spektrum działania, z jego pomocą pozbędziesz się również pierwszych oznak starzenia. Promienie świetlne emitowane przez IPL stymulują skórę do produkcji kolagenu i tym samym przywracają jej gładkość i elastyczność. Przy pomocy technologii intensywnego światła pulsacyjnego usuniesz także zbędne owłosienie.

Zabiegi IPL w sposób szczególny są polecane osobom o jasnej karnacji, w przypadku skóry śniadej i ciemniej istnieje ryzyko pojawienia się delikatnych poparzeń i odbarwień, które znikają w ciągu 2-3 tygodni, w tych częściach ciała, które zostały poddane działaniu promieniowania

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem IPL?

W trakcie zabiegu zarówno pacjent, jak i wykwalifikowany pracownik obsługujący urządzenie IPL musi mieć założone okulary ze specjalnymi filtrami, które chronią oczy przed negatywnym działaniem promieni emitowanych przez laser. Promieniowanie w pełnym zakresie światła widzialnego i części światła obejmującego podczerwień jest wytwarzane przez dedykowaną lampę.

Od wielkości obszaru, jaki poddajemy działaniu promieniowania, zależy czas trwania zabiegu, zazwyczaj waha się on od kilkunastu minut do pół godziny. IPL jest zabiegiem bezbolesnym, pacjent może punktowo odczuwać ciepło.

SkinClinic, artykuł sponsorowany