Męska Strefa Zaburzenia erekcji

Impotencja a inne choroby

impotencja-a-inne-choroby

Impotencja, czyli zaburzenia erekcji to wstydliwy problem dotykający najczęściej starszych mężczyzn. Panuje wśród nich przekonanie, że to jest ona wynikiem procesu starzenia się, w związku z tym postrzegana jest jako coś naturalnego.

Problem zaburzeń erekcji (z angielskiego: erectile dysfunction – ED) jest szeroko rozpowszechnione we współczesnym społeczeństwie i dotyka już 40% mężczyzn powyżej 40 roku życia. Na ogół mężczyźni nie leczą tych dolegliwości, nawet pomimo tego, że zdecydowana większość przypadków może być skutecznie uleczalna.

Jak donosi ekspert w tej dziedzinie, profesor Lew Starowicz, Konsultant Krajowy w Dziedzinie Seksuologii: _„W Polsce, podobnie jak w innych krajach rozwiniętych, zaburzenia erekcji są bardzo popularnym problemem wśród mężczyzn po 40. roku życia.

Niestety mężczyźni są niechętni, by mówić o tego rodzaju zaburzeniach, ponieważ silnie wiążą się one z ich sferą emocjonalną i poczuciem własnej wartości jako mężczyzny. Bardzo ważne jest więc edukowanie społeczeństwa, w tym mężczyzn, ale także ich partnerek czy lekarzy pierwszego kontaktu, na temat tego, że z ED można skutecznie walczyć. Trzeba tylko podjąć ‘męską decyzję’ i zgłosić się do lekarza urologa lub seksuologa.”_

Pocieszającym jest fakt, że 95% przypadków jest w pełni uleczalna. Ponieważ zaburzenia erekcji w większości przypadków występują jako objawy innych chorób i mają podłoże organiczne. Według badań pochodzących z amerykańskich uczelni zajmujących się badanie problemu zaburzeń erekcji, impotencja jako objaw występuje u 39% osób leczonych z powodu chorób serca, 38% z powodu cukrzycy oraz 15% z powodu nadciśnienia. Dlatego jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy zaburzenia erekcji, nie wpadaj w depresję, ponieważ nie oznacza to, że przestałeś być mężczyzną.

Borys

Impotencja, czyli zaburzenia erekcji to wstydliwy problem dotykający najczęściej starszych mężczyzn. Panuje wśród nich przekonanie, że to jest ona wynikiem procesu starzenia się, w związku z tym postrzegana jest jako coś naturalnego.

Jak najszybciej udaj się do lekarza, ponieważ najprawdopodobniej jest to związane z innymi chorobami, do których możemy zaliczyć:

  • miażdżycę,
  • cukrzycę,
  • choroby sercowo–naczyniowe,
  • zaburzenia endokrynologiczne,
  • choroby neurologiczne.

W 2010 roku ruszyła europejska kampania edukacyjna zwalczająca stereotypy związane z zaburzeniem erekcji u mężczyzn. Polska również została objęta tą akcją, pod patronatem Polskiego towarzystwa Urologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Hasło przewodnie kampanii brzmi – „Nie szukaj wymówek, porozmawiaj z lekarzem”. Sponsorem tej akcji jest firma Eli Lilly, a organizatorka kampanii tak o nie opowiada: „Chcemy uświadomić mężczyznom, że zaburzenia erekcji to problem, któremu można skutecznie zaradzić. Nierozsądnym podejściem jest samodzielne diagnozowanie problemu i szukanie leków na własną rękę czy też szukanie wymówek i lekceważenie problemu.

Najważniejsze dla każdego mężczyzny jest zrobienie tego pierwszego kroku – uznanie własnego problemu i decyzja o pójściu do lekarza, który opierając się na profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu będzie w stanie pomóc pacjentowi. W momencie, gdy mężczyźni uświadamiają sobie, że nie są osamotnieni ze swoją dolegliwością oraz to, że zaburzenia erekcji mogą być leczone jak każde inne schorzenie, zyskują motywację, by pokonać swoją przypadłość.”

Borys

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Z tym problemem zaburzeń erekccji mężczyźni powinni udać się do lekarza.Może to być objaw jakiejś groźnnej choroby.Nie lekceważcie tego,Panowie!

summer

10 lat temu

eeeeeee………., koleżanki o nieszczęsnych ogórkach z Hiszpanii, czy o jakimś innym problemie?;))) bo się pogubiłam!;)))

ell@

10 lat temu

Patrzcie na tego ogórka – nie dość, że ostatnie wiadomości obciążają go poważnymi oskarżeniami, to i w ilustrującej wątek artykułu fotografii został brutalnie potraktowany 😉

Zostaw komentarz