Dieta O dietach

Dieta z głową

dieta z głową

Według badań przeprowadzonych w 2010 r. przez PBS DGA, prawie co piąty Polak podejmuje działania zmierzające do zmniejszenia masy ciała. Większość osiąga ten cel poprzez dietę. Co ciekawe, aż jedna czwarta badanych zadeklarowała, że nie szuka żadnych informacji dotyczących odchudzania.

Jest wiele schematów i stereotypów, które kształtują nasze wyobrażenie o prawidłowym sposobie odżywania. Chcąc stracić na wadze, chętnie korzystamy z popularnych diet. Warto zdać sobie sprawę, że nie istnieje jedno gotowe rozwiązanie, które jest uniwersalne dla każdego organizmu. Aby skutecznie schudnąć, nie narażając przy tym swojego zdrowia, musimy skupić się na dopasowaniu odpowiednich posiłków do naszych indywidualnych potrzeb. Od czego zatem zacząć?

Zakupowe grzeszki

Kwestia właściwego dobrania produktów pojawia się już podczas robienia zakupów. Widok kuszących smakołyków jest w stanie złamać niejedno postanowienie, a presja czasu wpływa na nasze decyzje zakupowe. Spiesząc się, wybieramy znane nam smaki lub niezdrowe półprodukty. Wystarczy jednak rozejrzeć się dokładniej po półkach sklepowych, aby znaleźć zdrowe i smaczne produkty.

Jest wiele dań, które możemy przygotować ze świeżych i nieprzetworzonych produktów. Zamiast kupować spaghetti w popularnych spaghetteriach, możemy je przyrządzić z makaronu pełnoziarnistego, chudego mięsa wołowego, pomidorów i bazylii. Zrezygnujmy również z jogurtów owocowych, które nie mają nic wspólnego z owocami, a zawierają aromat naturalny i spore ilości cukru. Alternatywą może być chudy jogurt naturalny z ulubionymi owocami, łyżeczką miodu lub syropu z agawy – mówi dietetyk Magdalena Koźlik.

Miłośnicy słodyczy mogą zastąpić ulubiony batonik suszonymi owocami lub gorzką czekoladą. Wysokokaloryczne chipsy warto zamienić na bogate w magnez migdały. To tylko przykłady pomysłów powodujących, że nasze menu staje się bardziej wartościowe.

Trafny wybór

To naturalne, że spośród tak dużej ilości artykułów spożywczych nie jesteśmy w stanie wybrać tych najlepszych dla nas. Co innego, gdyby przy zakupach towarzyszyła nam kompetentna osoba pomagająca dokonać rozsądnych wyborów. Nowością wśród ofert klubów fitness jest osobisty konsultant, który łączy w sobie cechy trenera i dietetyka. Do jego obowiązków należy przeprowadzenie wywiadu na temat sposobu odżywania, rozpisanie planu ćwiczeń i wykazu zalecanych potraw. Dodatkowo konsultant poznaje styl życia klienta i uczy go wybierania odpowiednich produktów podczas wspólnych zakupów.

Trening czyni cuda

Nie należy zapominać, że sama dieta nie zbliży nas do wymarzonej sylwetki. Uzupełnieniem diety jest odpowiednio dobrany trening. Kluby fitness oferują wiele ciekawych zajęć, na których można spalić dużą ilość kalorii, zachowując dobry nastrój i chęć na dalsze ćwiczenia. Najważniejsze jest dopasowanie treningu do własnych możliwości i trybu życia oraz systematyczna realizacja planu. Pierwsze efekty zbilansowanej diety połączonej z wysiłkiem fizycznym pojawiają się już po tygodniu. Skutkiem zmiany nawyków jest nie tylko spadek wagi, ale także przypływ energii i lepsze samopoczucie.

Kiedy będziemy podejmować decyzję o odchudzaniu, trzeba pamiętać, że eksperymentowanie na własną rękę oznacza niską gwarancję skuteczności. Ponadto może być zagrożeniem dla zdrowia. Zasięgnięcie rady u specjalisty to najlepsze rozwiązanie. Warto mieć pewność, że wysiłek włożony w odchudzanie nie pójdzie na marne z powodu braku odpowiednich informacji.

Informacja prasowa

Komentarze (5)

pati25

7 lat temu

Zwłaszcza w okresie menopauzy,kiedy metabolizm spowolnił jest nam trudniej zrzucić wagę.Trwa to bardzo długo.Oczywiście możemy stosować różne diety.Najlepiej to niech dietetyczka ustali nam odpowiednią dla nas dietę

filodendron

7 lat temu

Niektórzy mogą jeść dużo i nie tyją ,a inni wcale nie jędząc zbyt dużo szybko tyją. Słyszy się jakie katusze przechodzą ludzie żeby się odchudzić.Czasami zastanawiam się,czy warto tak się męczyć .Najlepsze- Mż i ruch .W końcu musi się coś ruszyć i kg zaczną spadać.

Emilly27k

8 lat temu

Pati oczywiście ,że chcemy schudnąć , ale nie zawsze jest to takie proste.
Spokojnie ja na przykład zawsze praktycznie jadłam mniej a częściej. Leki powodują w nas zmianę figury. Kaju stopniowo dieta się zmniejsza nie od razu.

pati25

8 lat temu

Chcemy schudnąci robimy zakupy,które często okazują się dla nas nieodpowiednie.Nie zastanawiamy się nad tym co kupujemy/.Chcąc zastosować dietę powinniśmy doobrać produkty dla nas najlepsze,Jednak podczas diety nie zapominajmy o aktywności fizycznej,o ćwiczeniach

KajaB

8 lat temu

Nie stać mnie na kupowanie w spagetteriach i okazuje się że to dla mnie zdrowe 🙂 Ograniczyłam spożycie chleba i bułek. Efektu jeszcze nie widać:)

Zostaw komentarz