Powinnaś wiedzieć, że... Seks

Czego nie wiemy o naszych piersiach

czego-nie-wiemy-o-naszych-piersiach

Piersi… mniejsze lub większe są uznawane za atrybut kobiety. Choć na nas nie robią już wrażenia, bo widzimy je na co dzień, dla mężczyzn są czymś wyjątkowym, związanym z seksualnością i intymnością kobiety. Odsłaniając przed mężczyzną swój biust, odsłaniamy w pewnym sensie także siebie.

Wydawałoby się, że w takim razie, o ile można spodziewać się niewiedzy po panach na temat kobiecych krągłości, o tyle my będziemy wiedzieć wszystko. Czy aby na pewno? Poniżej zgromadziliśmy kilka ciekawostek dotyczących piersi, o których same kobiety nie zawsze wiedzą. Sprawdź czy naprawdę wiesz o biuście już wszystko!

 • Pierś jest największym gruczołem skórnym człowieka.
 • Naturalne piersi nie są nigdy jednakowe. Zazwyczaj dorodniejsza jest ta lewa.
 • ‘Przeciętna’ pierś kobiety zawiera w sobie ok. 4-5 % całego tłuszczu z organizmu.
 • Jeśli planujecie studia w Hong Kongu, znajdziecie tam kierunek „stanikoznawstwo”. Magister od biustonoszy – czy to nie brzmi dumnie?
 • Podczas stosunku seksualnego w wyniku podniecenia piersi kobiety mogą powiększać się nawet o 1/3 wielkości.
 • Włosy na kobiecych piersiach to żadna anomalia, większość kobiet je ma – zwykle od 2 do nawet kilkunastu.
 • Piersi palaczek są bardziej obwisłe i pomarszczone niż te należące do ich niepalących rówieśniczek. (Kolejna motywacja by rzucić palenie?)

 • Zanim wymyślono silikonowe wkładki, implanty piersi wykonywano z innych tworzyw, jak np. kość słoniowa, guma, wołowe chrząstki a nawet wszczepiano szklane kule.
 • W samych Stanach Zjednoczonych ‘buja się’ po ulicach około 4 mln. silikonowych piersi.
 • Również w Ameryce istnieje prężnie rozwijająca się organizacja GoTopless, która chce zrównania praw mężczyzn i kobiet w kwestii paradowania publicznie bez górnej części garderoby. Co ciekawe (lecz wcale nie zaskakujące), do organizacji należą nie tylko panie, ale i panowie.
 • Uwaga! Kobiecy biust może… zanikać. Zanik piersi może nastąpić w wyniku wyczerpania żeńskich hormonów po ciąży.
 • Największe piersi na świecie mają rozmiar… 85N. W 2009 roku niejaka Sheyla Hershey z Brazylii poddała się pomiarowi i ustanowiła tym samym rekord Guinnessa . Oczywiście, nie jest to naturalny biust.

A na koniec nieco inna ciekawostka:
Na świecie wykonuje się corocznie 18 000 zabiegów pomniejszania piersi… u mężczyzn. 😉

A. Złotkowska

Komentarze (23)

filodendron

9 lat temu

Ciekawy artykuł , nie miałam pojęcia ,że kiedyś powięszano piersi szklanymi kulami ,nawet boję się pomyślećj jak to szkło wewnętrznie mogło pokaleczyć kobietę ,np. w czasie upadku.

wiktoria73

10 lat temu

a to rzeczywiście nowość, że wykonuje się zabiegi pomniejszania piersi u mężczyzn
i to w takiej ilości

no ja też na szczęście nie muszę korzystać z kulek szklanych, itp. ale są kobiety, które niestety mają zbyt małe piersi i to tak trochę niekobieco wygląda

tereska56

10 lat temu

Magister od biustonoszy 🙂
Ale rzeczywiście, zbyt wiele o naszych piersiach to my nie wiemy. A juz kupowanie biustonoszy… dla mnie koszmar. Nigdy nie jestem pewna czy dobry rozmiar wybrałam.

topik4433

10 lat temu

Interesujący artykuł i jestem bogatsza o kilka nowinek. Ciekawa jestem jak byłoby z zainteresowaniem tym kierunkiem studiów, gdyby był dostępny w Polsce.

Luiza111

10 lat temu

No proszę…Ile pożytecznych i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć o naszych biustach. A przy okazji odkryć, że mamy na portalu męskiego specjalistę od rozmiarów piersi:)

Stefan

10 lat temu

Zdecydowanie tak uczynię! wszędzie dobrze ale w domu najlepiej 😀
ciekawe kogo szkolił: matkę czy bombla? ;p a może był wynajęty?! nad morzem tylu instruktorów!! 😀

Meguszka

10 lat temu

hehe, to zacznij od swojego kojca…
🙂
a tak z innej bajki, choć podobnej… byłam ostatnio nad wodą, i widziałam rodzinkę spacerującą brzegiem jeziora – matka, ojciec i mały dzieciak. Tatusiek miał na sobie t-shirt z napisem:

SEX TRENER

…….. 😀

Stefan

10 lat temu

issis: …

meguszka: zyskać mówisz.. hm no trudno ;p wchodzę w to 🙂 wpierw tylko spakuję swoje walizki ;p bo po takim konkursie pewnie nie miał bym już czego szukać w swoim „kojcu” ;p

issis

10 lat temu

Drogi Panie Stefanie.

Niezmiernie nam miło, że gościmy wśród nas prawdziwego specjalistę 🙂
Pytanie: Męskie piersi też Pan bada? 😉

Stefan

10 lat temu

hm. w celu wystawienia obiektywnej oceny dotyczącej równomiernego rozmiaru obu piersi, bądź oceny różnicy rozmiarów pomiędzy nimi proponuję konsultacje!!!
mogę być specjalistą ;> niech stracę ;p

w tak w poza tym to fajny artykuł! muszę swojej Ani powiedzieć o tych petach!!! może argument „do kolan” ją przekona ;>

issis

10 lat temu

A ja mam obie duże 😀 I jestem z nich dumna 😀 Większa jest chyba jednak ta lewa, chociaż sama nie wiem… Musze poprosić mojego mężczyznę o wydanie opinii na ten temat 🙂

issis

10 lat temu

Bardzo podoba mi się ta ostatnia poruszona kwestia z…męskim biustem 🙂 A tak na poważnie; zaciekawiła mnie historia powiększania biustu.Czyżby nie które kobiety potrafiły wróżyć z piersi? 😉

drobina

10 lat temu

Studiów w Hong Kongu nie planuję (nie na moja kieszeń), ale tytuł magistra od biustonoszy by mi się przydał. Może wreszcie nie miałabym kłopotów z ich kupowaniem, bo pewnie już na pierwszy rzut oka wiedziałabym, który kupić.

Zostaw komentarz