Dbaj o twarz Uroda

Działanie peelingu migdałowego

dzialanie-peelingu-migdalowego

Peeling migdałowy to tylko jedna z wielu możliwości różnorodnych zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne i salony SPA. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Sama natura

Peeling z migdałów to jedno z rozwiązań proponowanych przy problemach z trądzikiem. Tajemnicą peelingu jest kwas z gorzkich migdałów. Ma on działanie silnie antybakteryjne, ale nie jest toksyczny. Działa również łagodniej od kwasu glikolowego, dlatego jest odpowiednim wyjściem dla osób, które są uczulone na kosmetyki i preparaty z kwasem glikolowym. Jednak nie tylko przeciwko trądzikowi jest stosowany. Ma również właściwości złuszczające i rozjaśniające. Odmładza, regeneruje i rewitalizuje. Jest świetny dla skóry wrażliwej, która nie toleruje innych kosmetyków i zabiegów z alfa-kydroksykwasami (kwasami AHA).

Osoby, które borykają się z przebarwieniami skóry (np. piegami) również zauważą zmianę i wygładzenie przebarwień już po pierwszym peelingu. Oczywiście, jak ze wszystkimi zabiegami kosmetycznymi, tak również na pełne działanie peelingu migdałowego trzeba nie tylko poczekać, ale również poddać się kilku zabiegom powtarzającym. Dopiero po serii 6-8 zabiegów w odstępie 1-2 tygodni będzie można zauważyć bardzo wyraźną poprawę wyglądu cery.

Przygotowanie do zabiegu

Niestety, zdarzają się niekiedy nadwrażliwości na kwas migdałowy. Również sama skóra musi się do zabiegu przygotować. Dlatego też na 2 tygodnie przed planowanym peelingiem należy zacząć przygotowania do właściwego zabiegu. Wykorzystuje się do tego kwas migdałowy o niskim stężeniu. Dzięki temu jeśli cera nie będzie tolerowała tego składnika w peelingu, okaże się to przed zabiegiem, podczas którego kwas migdałowy ma wyższe stężenie i może być dla skóry nadwrażliwej niebezpieczny.

Magdalena Walma

Peeling migdałowy to tylko jedna z wielu możliwości różnorodnych zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne i salony SPA. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Przygotowanie do zabiegu cd.

Przed samym peelingiem musi nastąpić oczyszczenie twarzy, w celu usunięcia serum. Stanowi ono barierę dla kwasów AHA, ponieważ te nie rozpuszczają się w tłuszczach. Przed peelingiem właściwym nakładany jest tzw. pre-peeling. Wykorzystuje się tu kosmetyk, w którym stężenie kwasu migdałowego jest bardzo niskie. Dopiero później nakłada się peeling właściwy, z 50% lub więcej kwasem migdałowym i innymi składnikami (kwasem foliowym itp.). Po około 10-20 minutach peeling zostaje dokładnie zmyty, zaś na skórę nakładany jest silnie nawilżający krem.

Ważne jest również odpowiednie postępowanie już po zabiegu, po powrocie do domu. Skóra będzie bardzo wrażliwa, dlatego odpowiednie będą kremy, które złagodzą podrażnienia ale równocześnie ochronią ją przed czynnikami zewnętrznymi – zwłaszcza słońcem, które po silnym złuszczaniu skóry będzie mocniej oddziaływało na cerę.

Efekty zabiegu

  • zniwelowany lub zmniejszony trądzik
  • ujędrnienie skóry
  • wygładzenie zmarszczek powierzchniowych
  • rozjaśnienie przebarwień posłonecznych
  • przyspieszona regeneracja skóry.

Zabieg można wykonywać w ciągu roku bez ograniczeń, choć zalecane są jesienno-zimowe pory roku ze względu na mniejszą ekspozycję na słońce.

Magdalena Walma

Komentarze (5)

elle@elle

7 lat temu

o wlasnie !taki peeling przy moich przebarwieniach skory wydaje byc sie idealnym rozwiazaniem i moze mi skutecznie zaczerwienienia ktore mnie szpeca usunie musze kupic koniecznie

pati25

8 lat temu

Bardzo zainteresował mnie ten peeling .Ma takie świetne efekty.I nadaje się dla skóry wrażliwej.Chętnie bym go wypróbowała :-X

Mindi

9 lat temu

Taki peeling migdałowy to chyba można zrobić tylko w salonie kosmetycznym. Ma świetne działanie, mnie zainteresowało działanie rozjaśniające cerę 🙂

Zostaw komentarz