Kultura Styl życia

Żyj 120 lat – Marta Mieloszyk, Anna Augustyn-Protas

żyj 120 lat

Któż z nas nie chciałby dożyć sędziwego wieku w dobrym zdrowiu? Życie jest piękne i pragniemy jak najdłużej z niego korzystać. Owszem, duży wpływ na nasze zdrowie mają predyspozycje genetyczne, jednak nie tylko one się liczą. Marta Mieloszyk i Anna Augustyn-Protas w swojej książce Żyj 120 lat pokazują, o czym należy pamiętać, by cieszyć się świetną sprawnością.

Długość życia nie zawsze idzie w parze z jego jakością

Choć średnia długość życia się wydłuża, to wiele osób wkracza w sędziwy wiek z licznymi chorobami przewlekłymi. Niekoniecznie cieszymy się dobrym zdrowiem aż do późnej starości. Autorki poradnika Żyj 120 lat podpowiadają, jak to zmienić.

Jak wyglądać młodziej?

Z ich książki dowiesz się, jak zachować witalność, energię do życia, ciesząc się wyglądem młodszym, niż wskazuje nasza metryka. Co jeść, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz antyoksydantów, które zwalczają wolne rodniki.  Jak być aktywnym fizycznie, by w przyszłości cieszyć się w pełni sprawnością.

Nie wierz w każdą reklamę

Żyj 120 lat to poradnik, który pomaga też zaoszczędzić pieniądze. Marta Mieloszyk i Anna Augustyn-Protas podpowiadają, na jakie zabiegi, kosmetyki i pigułki nie warto wydawać nawet złotówki, gdyż zwyczajnie są to produkty bezużyteczne.

Czym jest piramida długowieczności?

Autorki poradnik Żyj 120 lat przybliżają czytelnikowi także piramidę długowieczności i pokazują, jak istotną rolę w niej odgrywa odpowiednie podejście, czyli pogoda ducha. Czy wiesz, że ludzie uśmiechnięci, radośni, częściej osiągają sędziwy wiek?

Żyj 120 lat w dobrej formie!

Autorki radzą też, co należy zrobić, gdy pojawią się pierwsze dolegliwości zdrowotne: problemy z tarczycą, układem pokarmowym, bezsennością i wiotką skórą. Uczą też sztuki prawidłowego oddechu, który dotlenia organizm i pomaga pozbyć się złych myśli.  W poradniku Żyj 120 lat znajdziemy też informację nt. zabiegów medycyny estetycznej, które naprawdę mają sens. Nie we wszystkie warto bowiem inwestować.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz