Kultura Styl życia

Życie po traumie – Dena Rosenbloom, Mary Beth Williams i Barbara E. Watkins

Życie po traumie

Wiele osób doświadcza traumy w różnych okolicznościach. Nie zawsze jednak zdają sobie one sprawę z tego, co je spotkało. Często życie takich osób zmienia się diametralnie, a one nie rozumieją, co jest tego przyczyną. Dlaczego zachowują się tak a nie inaczej? Skąd biorą się w nich te dziwne, silne emocje? Życie po traumie to poradnik, który pomoże uświadomić sobie, czym jest trauma i co ją spowodowało. Dzięki poradom Deny Rosenbloom, Mary Beth Williams oraz Barbary E. Watkins odzyskasz radość życia.

Przyczyny traumy

Co może spowodować traumę? Okazuje się, że całkiem sporo czynników. Może to być doświadczenie na własnej skórze przemocy fizycznej, seksualnej lub psychicznej. Często trwały ślad na naszej psychice pozostawia też bycie świadkiem przemocy. Trauma może pojawić się także po wypadku samochodowym, kataklizmie, jaki nawiedził naszą miejscowość, nagłą śmiercią przyjaciela, uzależnieniem przyjaciółki etc.

Jak odzyskać radość życia po traumie?

Życie po traumie to książka, która zawiera wiele ćwiczeń. Mają one za zadanie uświadomić sobie przyczynę traumy oraz pozbyć się negatywnych uczuć z nią związanych. Dzięki nim odzyskasz kontrolę nad swoim życiem i odzyskasz radość.

Jak odbudować poczucie własnej wartości?

Poradnik Życie po traumie pomoże ci zrozumieć, czym jest trauma oraz w jaki sposób ludzie na nią reagują. Ich postawa dość mocno może się różnić, dlatego do tego typu zagadnień należy podchodzić bardzo indywidualnie.  Dena Rosenbloom, Mary Beth Williams i Barbara E. Watkins opisują też emocje, które mogą się pojawić wskutek traumy. Udzielają cennych wskazówek, jak sobie z nimi poradzić. Ponadto pomagają odbudować poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do siebie oraz innych osób.  Za sprawą poradnika Życie po traumie odbudujesz poczucie własnej wartości i odzyskasz sprawczość.  Odnajdziesz także siłę w sobie i dostrzeżesz sens życia.

Jak odbudować poczucie bezpieczeństwa po tragicznym wydarzeniu?

Życie po traumie to książka, z której pomocą odbudujesz swoje życie. Zaczniesz też szukać nowych ścieżek rozwoju, nie zważając na to, co tragicznego i przerażającego wydarzyło się w przeszłości.  Poradnik zawiera liczne kwestionariusze, których wypełnienie pomoże ci lepiej zrozumieć siebie oraz targające tobą emocje. Wreszcie odzyskasz wiarę w siebie, a wraz z nią poczucie bezpieczeństwa, które stanowi podstawę szczęścia.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz