Kultura Styl życia

Życie jest fajne – Katarzyna Miller i Małgorzata Szczepańska

życie jest fajne

Życie jest fajne to rozmowa znanej dziennikarki, Małgorzaty Szczepańskiej, z popularną psycholożką, Katarzyną Miller. Choć pierwszy rozdział jest poświęcony psychoterapii, to w gruncie rzeczy  książka przypomina bardziej rozmowę o życiu i relacjach międzyludzkich, na jaką umówiły się dwie mądre i doświadczone kobiety. To właśnie czyni poradnik Życie jest fajne naprawdę ciekawym i wartościowym.

Życie jest fajne, podobnie jak seks

Życie jest fajne to książka składająca się z kilkunastu rozdziałów, poświęconych relacjom międzyludzkim w różnych aspektach naszego życia. Dowiemy się tutaj, jak nauczyć się uprawiać dobry, satysfakcjonujący seks. Katarzyna Miller mówi wprost o konieczności znalezienia partnera dopasowanego anatomicznie. Duży penis pasuje naprawdę niewielu kobietom, ale można znaleźć takie, które mają dużą pochwę. Analogicznie kobieta z małą pochwą pełnię satysfakcji seksualnej znajdą z mężczyzną obdarzonym mniejszym penisem.  Katarzyna Miller podkreśla też, że choć niektóre kobiety lubią szybkie numerki, to większość woli namiętny i czuły seks okraszony licznymi pieszczotami. Znana psycholożka podkreśla też, iż to właśnie kobiety mają więcej fantazji erotycznych niż mężczyźni.

Singielka nie musi być sfrustrowana

W rozdziale poświęconym singielce Katarzyna Miller podkreśla, że znalezienie mężczyzny nie jest gwarantem szczęścia. Kobieta musi czuć się dobrze ze sobą. Bez partnera u boku nie jest ani mniej, ani bardziej wartościowa.  Po prostu wie, czego pragnie i szuka naprawdę wartościowego z mężczyzny. Nie zadowala jej pierwszy lepszy facet, który okazuje jej zainteresowanie.

Nie musisz spełniać cudzych oczekiwań

Katarzyna Miller zachęca też do bycia sobą. Nie ma sensu w dorosłym życiu spełniać oczekiwań rodziców, które znacznie mijają się z naszymi potrzebami. Co z tego, że nasza mama coś lubi, skoro my za tym nie przepadamy? Dlaczego mamy porzucić swoje marzenia, aby sprawić jej radość?

W poradniku Życie jest fajne znajdziemy też rozdziały poświęcone dziecku, małżeństwu, kochankowi, narzeczeństwu, rodzicom, teściowej, czyli wszystkim ważnym osobom z naszego życia. Katarzyna Miller przypomina tutaj bardziej przyjaciółkę niż psycholożkę. Skupia się na mechanizmach postępowania zwykłych ludzi.  Widać, że Katarzyna Miller korzysta z własnego doświadczenia w swojej praktyce zawodowej, przez co może trafnie określić problem i wskazać jego rozwiązanie.  Życie jest fajne to książka, którą czyta się jednym tchem. Naprawdę warto sięgnąć po ten tytuł.

Komentarze

Mindi

2 lata temu

Ciągle czegoś się uczymy. W tym czasie chętnie poczytam o tym, że nie muszę spełniać cudzych oczekiwań. Z wieloma sprawami i uczuciami się uporałam a z tym mam ciągle problem.

Zostaw komentarz