Eurowizja 2017 Styl życia

Zwycięzca Eurowizji, Salvador Sobral, walczy o życie!

salvador sobral

Andres Putting/Eurovision.tv

Przed rozpoczęciem prób do Eurowizji w Kijowie pojawiły się doniesienia o ciężkim stanie zdrowia reprezentanta Portugalii. Salvador Sobral i jego krewni początkowo zaprzeczali, jakoby artysta walczył o życie.  Piosenkarz miał przebywać w klinice w celu zoperowania przepukliny, która zaczęła mu dokuczać już podczas narodowych preselekcji do Eurowizji.  Dziś już wiemy, że zwycięzca Eurowizji, Salvador Sobral, walczy o życie.

Salvador Sobral – pierwszym zwycięzcą Eurowizji w historii Portugalii

Salvador Sobral przyniósł Portugalii upragnione zwycięstwo. Kraj ten od dobrych kilkudziesięciu lat walczył o Grand Prix  Eurowizji. Do czasu zwycięstwa Salvadora Sobrala Portugalia nigdy nie zajęła miejsca w pierwsze piątce konkursu.  Ba, ten mały kraj z Półwyspu Iberyjskiego miał problem z zakwalifikowaniem się do sobotniego finału.  13 maja tego roku Salvador Sobral wygrał Eurowizję.  Tego sobotniego wieczoru jurorzy i widzowie byli zgodni. Portugalczyk wygrał zarówno głosowanie profesjonalistów, jak i telewidzów, uzyskując rekordową liczbę punktów.

Portugalczyk postanowił spełnić swoje marzenia

Zanim jednak Salvador Sobral przyjechał do Kijowa, w internecie rozgorzała dyskusja, czy osoba ciężko chora w ogóle powinna być narażona na tak silne emocje, jakie niewątpliwie towarzyszą Eurowizji. Do mediów regularnie przeciekały informacje o poważnej chorobie serca Portugalczyka. Pod koniec kwietnia Salvador Sobral odwołał koncerty w ojczyźnie, podczas których promował swój debiutancki krążek. Do Kijowa na próby przybyła jego siostra, Luisa, która godnie zastępowała brata. Salvador Sobral w stolicy Ukrainy pojawił się tuż przed próbą jurorską, która jest oceniana przez profesjonalistów z różnych krajów.  Niektórzy w zamieszaniu wokół Salvadora Sobrala widzieli działania marketingowe. Choroby zawsze się dobrze sprzedają, o czym najlepiej świadczy niesłabnące zainteresowanie brukowcami.

Salvador Sobral czeka na przeszczep serca w szpitalu w Lizbonie

Dziś już wiemy, że plotki, które pojawiły się przed występem Salvadora Sobrala, nie były wyssane z palca. Choć artysta wraz z rodziną zaprzeczali, jakoby jego stan zdrowia był poważny, to w rzeczywistości boryka się on z poważną chorobą serca. Jego stan po krótkiej poprawie znowu uległ pogorszeniu.  Niektóre portugalskie dzienniki podały nawet informację, że Salvador Sobral potrzebuje przeszczepu serca w ciągu najbliższych 2 tygodni, w przeciwnym wypadku artysta może nie przeżyć.

Czy zgodnie z tradycją, Salvador Sobral otworzy finał przyszłorocznej Eurowizji? Czy uda się znaleźć dawcę serca dla tegorocznego zwycięzcy konkursu?

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

Aneta

5 lat temu

Niełatwa sprawa. Życze mu oczywiscie wszystkiego co najlepsze, ale szkoda, ze szansa na życie dla niego, to tak naprawdę ewentualna śmierć innej osoby :-(.

Mindi

5 lat temu

Podziwiam tego artystę, który wystąpił na Festiwalu Eurowizji ukrywając swój stan zdrowia aby wyniki konkursu nie były naciągane z litości na jego korzyść. Bardzo mi się to podoba. Wygrał w pięknym stylu. Chciałabym aby wyzdrowiał i poprowadził przyszłoroczną galę.

dulcynea

5 lat temu

To przykre , te informacje o stanie zdrowia Salvadora Sobrala.
Choć już wcześniej przed imprezą o tym słyszałam , ale myślałam że to plotki.
Wierzę , że ten młody , zdolny człowiek będzie miał szczęście i doczeka się transplantacji .
I otworzy , jednak , 63 Festiwal Eurowizji w Lizbonie.
Trzymam kciuki za niego 🙂

Zostaw komentarz