Miłość i związki

Związek z obcokrajowcem – dlaczego budzi niezdrowe emocje?

związek z obcokrajowcem

Związek z obcokrajowcem to coraz częściej spotykane zjawisko, odkąd wstąpiliśmy do Unii Europejskiej, zyskaliśmy możliwość swobodnego podróżowania. Chętnie z niej korzystamy i oglądamy różne malownicze zakątki. Jedni wyjeżdżają za granicę na studia, inni do pracy, a jeszcze inni tylko na krótki urlop. Tymczasem wystarczy nawet kilkanaście dni, by znaleźć miłość swojego życia. Oczywiście większość wakacyjnych romansów nie ma swojego ciągu dalszego, ale czasem zdarzają się wyjątki. Dlaczego w XXI wieku związek z obcokrajowcem budzi niezdrowe emocje?

Międzynarodowa miłość źródłem napięć społecznych

Choć mogłoby się wydawać, że nie ma w tym nic złego, że Polki wychodzą za mąż za Hiszpanów, Włochów czy Francuzów, w praktyce tego rodzaju związki budzą niezdrowe emocje. Dlaczego tak się dzieje? Skąd w ludziach taka zawiść wobec międzynarodowych par? Media coraz częściej donoszą o tym, że jakaś grupka mężczyzn pobiła Niemca/Turka/Hiszpana/Portugalczyka, który przechadzał się po mieście ze swoją dziewczynę. Ba, czasem dochodzi do sytuacji, kiedy kobieta także zostaje zaatakowana.

Związek z obcokrajowcem nie cieszy się zbyt dużym poklaskiem. Niektórzy Polacy pod wpływem alkoholu potrafią być naprawdę brutalni. A wszystko to dlatego, że obawiają się sytuacji, kiedy to obcokrajowcy odbierają im potencjalne kandydatki na żony. Nie wszyscy mężczyźni są tak elokwentni, by umieć nawiązać znajomość z Brytyjką, Hiszpanką czy Francuzką.  Dla nich pozostają tylko rodaczki. Na dodatek te także nie są nimi zainteresowane. Dlaczego tak się dzieje?

Związek z obcokrajowcem zagrożeniem dla rdzennych Polaków

Na ogół najwięcej złego do powiedzenia na temat związku z obcokrajowcem mają ci mężczyźni, którzy zachowują się tak, iż sami nie są w stanie zainteresować żadnej kobiety. Agresywni, leniwi, których obszar zainteresowań sprowadza się jedynie do meczów i picia piwa. Nie mają sobą nic ciekawego do zaprezentowania, nie dbają o swój wygląd zewnętrzny. Nie przeszkadza im to jednak oczekiwać tłumu adoratorek pod oknami. Gdy zainteresowanych kobiet brak, zaczyna dopadać ich frustracja. Jak to możliwe, że żadna z nich nie chce? Przecież nie dlatego, że w ogóle o siebie nie dbają i nie mają nic ciekawego do powiedzenia. Tacy faceci niechętnie przyznają się do własnych błędów. Oni są samotni, ponieważ do Polski zjeżdżają obcokrajowcy, którzy bezczelnie uwodzą Polki i odbijają je „prawowitym właścicielom”.

Dlaczego mężczyźni uzurpują sobie prawo do decydowania za kobiety?

Jakby tego było mało, wielu mężczyzn uważa, że ma prawo decydować o tym, z kim będą rozmawiały kobiety. Niektórzy Polacy chcieliby mieć takie same możliwości jak ich muzułmańscy koledzy i móc ograniczać wolność kobiet.  Na szczęście w Polsce jest to zakazane. Nie oznacza to jednak, że niektórzy nie znajdą sposobu, by sprowadzić kobiety „do pionu”. Pobicie partnera Polki, który pochodzi z zagranicy, grożenie jej samej śmiercią – niestety, coraz częściej dochodzi do tego rodzajów aktów. Świadczą one o olbrzymim poziomie zezwierzęcenia i agresji. Poza tym sprawcy przemocy czują się bezkarni, bo powstało nieme pozwolenie na takie zachowanie.

Związek podwyższonego ryzyka – kiedy należy uważać?

Związek z obcokrajowcem może być bardzo udany, pomimo tego, że obie strony wywodzą się z innych kultur i jedno z nich będzie musiało wyjechać za granicę. Nigdy nie wiadomo, kiedy i w jakich okolicznościach spotkamy miłość swojego życia. Jeśli wśród kolegów Polaków nie poznałaś nikogo wartego twojej uwagi, a przystojny Hiszpan z Erasmusa wydaje się ciekawym rozmówcą, to daj mu szansę. Dopóki spotykasz się z mężczyznami, którzy wywodzą się z kultur szanujących kobiety i uznających ich niezależność, nie ma powodu do obaw. Warto jednak zastanowić się, zanim zwiążemy się z muzułmaninem, zwłaszcza takim, który wywodzi się spoza Europy i pragnie nas wywieźć za granicę.  W tym przypadku różnice kulturowe mogą okazać się zbyt duże i naprawdę trudne do pokonania.  Po wyjeździe na Bliski Wschód szybko stracisz swoje prawa, a ewentualne dzieci, jeśli zdecydujesz się odejść, zostaną przy ojcu. Tak stanowi prawo obowiązujące w krajach muzułmańskich.

Związek Polki z obcokrajowcem a problemy w komunikacji

W związku z tym, iż coraz lepiej znamy języki obce – uczymy się ich w szkołach i w trakcie studiów, raczej nie grożą nam problemy w komunikacji z obcokrajowcami. Rozpowszechnienie języka angielskiego pozwala nawiązywać bliskie relacje z mężczyznami z odległych zakątków Europy i  świata – Cypru, Grecji, Argentyny itp.  Dziś każda z nas jest obywatelką świata i nie powinno nikogo dziwić, że wiele Polek znajduje miłość swojego życia daleko poza granicami kraju.

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Takie związki z obcokrajowcami to teraz normalna rzecz.Jest dużo możliwości do zawarcia takiej znajomości.Okazja zdarzyć się może za granicą,gdy wyjedziemy na wycieczkę albo w Polsce.Dużo osób uczy się języków obcych i to nie stanowi bariery w rozmowie

Goplana

6 lat temu

Zgadzam się, takie związki z obcokrajowcem to nic złego. Dzięki nauce angielskiego znika bariera językowa. Gorzej, że ludzie czasem krzywo patrzą na takie pary, zwłaszcza faceci. Rzeczywiście wychodzi z nich samcza dominacja.

dulcynea

6 lat temu

Dziś myślę , że związki z cudzoziemcami już nikogo nie dziwią.
Podróżujemy po świecie , więc o kontakty z obcokrajowcami nietrudno .
A młodzi ludzie znają języki obce , tak łatwo się komunikują ze sobą że brak bariery językowej. Jesteśmy obywatelkami świata , dlatego można z tego korzystać .

Zostaw komentarz