Kultura Styl życia

Zombie – Wojciech Chmielarz

zombie chmielarz

Wojciech Chmielarz to autor poczytnych kryminałów, które zdołały zaskarbić sobie sympatię wielu czytelników.  Po powieściach, których akcja rozgrywa się w Warszawie, nadeszła pora na poznanie śledczych z Gliwic. Do jakich okrutnych zbrodni doszło na Górnym Śląsku? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w powieści Zombie autorstwa Wojciecha Chmielarza.

Zombie – powieść o prokuratorze, który zabił kolegę

Adam Górnik jest świetnie zapowiadającym się, młodym prokuratorem, pomimo krótkiego stażu na tym stanowisku, może pochwalić się wysoką skutecznością.  Pewnego dnia mężczyzna zostaje wezwany na miejsce zbrodni. Górnik w przeszłości postanowił rozprawić się ze szkolnym chuliganem – Korsarzem, który bił innych uczniów i wymuszał od nich haracz.  Prokurator jest przekonany,  że przyjdzie mu tuszować morderstwo, którego sam dopuścił się przed laty. Tymczasem po przyjeździe na miejsce zbrodni przeżywa ogromny szok. Policjanci bowiem badają ciało kilkuletniej dziewczynki, a nie nastoletniego chłopca.  Adam Górnik wpada w popłoch.  Prokurator zaczyna bowiem zastanawiać się nad tym, czy Korsarz rzeczywiście nie żyje. A może ktoś pomógł szkolnemu chuliganowi i ten po latach powraca po to, aby się zemścić? Spanikowany Górnik zwraca się z prośbą o pomoc do detektywa Wolskiego, który w Gliwicach nie cieszy się zbyt dobrą sławą.

Dawid Wolski to dość charakterystyczna postać – czytając o jego perypetiach, można poczuć całą paletę emocji. Z jednej strony detektyw bywa niezwykle irytujący.  Kieruje się egoistycznymi pobudkami i brakuje mu odpowiedzialności.  Mimo to okazuje się pomocny w prywatnym śledztwie prokuratora Górnika. Co odkryje Wolski?

Wojciech Chmielarz – mistrz mrocznego kryminału

Zombie to mroczna powieść kryminalna, która skłania do refleksji nt. zła, które panoszy się na świecie. Prokurator Górnik z jednej strony chciał pozbyć się szkolnego chuligana, który miał sporo za uszami. Teoretycznie pomógł innym uczniom, którzy na co dzień byli nękani przez Korsarza. Z drugiej strony, próbując pozbawić go życia, stał się taką samą bestią jak znienawidzony przez niego kolega. Zombie to powieść, która każe się zastanowić nad tym, jak daleko możemy posunąć się w wymierzaniu sprawiedliwości. To także historia o patologii, z którą możemy zetknąć się w wielu polskich szkół. Nauczyciele często udają, że nic nie widzą, natomiast rodzice stanowczo bronią swoje pociechy, nie próbując nawet dociec prawdy.

Najnowsza powieść Wojciecha Chmielarza pt. Zombie wciąga czytelnika niczym wir, trudno oderwać się do lektury i powrócić do codzienności. Autor zadbał o dynamiczne zwroty akcji. Jego książka intryguje od początku do samego końca.  Finał powieści Zombie z pewnością wprawi w osłupienie niejednego czytelnika.

Powieść Zombie możesz wygrać w naszym konkursie.

Irmina Cieślik

 

Komentarze (9)

Aneta

6 lat temu

Uwielbiam kryminały i pochłaniam ich wielkie ilości, ale Wojciecha Chmielarza nie znam… Widzę, ze muszę to szybko nadrobić, bo Zombie zapowiada sie bardzo ciekawie. Kiedyś jeszcze mi tego autora Wampir też mignął, czas się w końcu skusic 🙂

Margotka

6 lat temu

Fenomenalny kryminał, właśnie go czytam i mam dreszcze. Gdyby nie praca, już dawno dobrnęłabym do końca.

alibabka

6 lat temu

Też czytam tę książkę i jestem z niej bardzo zadowolona, kupiłam ją w sobotę na Festiwalu Książki.

pati25

6 lat temu

Książka z mojego ulubionego gatunku.Uwielbiam takie mroczne,trzymające w napięciu historie kryminalne.Chcę poznać twórczość Wojciecha Chmielarza 🙂

dulcynea

6 lat temu

Nie czytałam jeszcze żadnej książki tego autora.
Bardzo ciekawa fabuła powieści , chętnie ją przeczytam.
Lubię takie dynamiczne akcje a i temat bardzo ciekawy .
Muszę się rozejrzeć za tą powieścią i innymi tego autora 🙂

Zostaw komentarz