Kultura Styl życia

Zmuszona, by zabić – Rachel Abbott

Zmuszona, by zabić – Rachel Abbott

Rachel Abbott nie bez powodu uchodzi za mistrzynię thrillerów psychologicznych. Jej książki trzymają w napięciu do ostatniej strony. W powieści Zmuszona, by zabić autorka dość sprawnie manipuluje czytelnikiem, dostarczając mu fałszywych tropów.  Jaką historię przygotowała tym razem dla swoich czytelników?

Dom skrywający niejedną tajemnicę

W nadmorskim, angielskim miasteczku na klifie znajduje się przepiękny, ekskluzywny dom.  Został on tak zaprojektowany, że posiada tylko jedno okno wychodzące wprost na morze. Dom ten był świadkiem niejednego dramatu i gdyby potrafił mówić, zdradziłby niejedną tajemnicę.

Spotkanie Evie i Marcusa

Pewnego dnia Evie Clark zjawia się w galerii, aby zrobić sobie sesję zdjęciową u Marcusa Northa. Za piękne fotografie ma zapłacić ojciec kobiety, który jest człowiekiem zamożnym.  Galerią zarządza siostra Marcusa, Cleo, która sprzedaje tam też biżuterię swojego autorstwa.  Kobieta zgadza się, aby Evie zrobiła sobie sesję zdjęciową u jej brata. Uważa, że Marcus dzięki pracy poczuje się lepiej i choć na chwilę zapomni o tragicznej śmierci swojej żony.

Uczucie, które staje się solą w oku Cleo

Spotkanie Evie i Marcusa przeradza się w coś więcej. Między fotografem a jego modelką pojawia się uczucie. Tych dwoje musi jednak początkowo ukrywać swój związek przed Cleo, która jest chorobliwie zazdrosna o swojego brata.  Dopiero w zaawansowanej ciąży Evie decyduje się przeprowadzić do ukochanego. Wkrótce na świat przychodzi ich córeczka Lulu.  Z pozoru życie głównych bohaterów przypomina sielankę. Jest to jednak bardzo złudne wrażenie.

Ofiara przemocy domowej?

Evie, gdy jej mąż wyjeżdża w celu realizacji zlecenia, pada ofiarą różnego rodzaju obrażeń takich jak poparzenie wrzątkiem, podbite oko czy złamana ręka. Czy jest tak wielką niezdarą? A może regularnie pada ofiarą przemocy domowej? Znajomi zaczynają podejrzewać, że za obrażeniami kobiety stoi jej mąż. W końcu jego żona też zginęła w podejrzanych okolicznościach. Może to nie był przypadek?

Powieść Zmuszona, by zabić rozpoczyna się w momencie, kiedy sierżant Stephanie King przybywa do domu na klifie i znajduje w łóżku dwa zakrwawione ciała.  Kto odpowiada za tragedię, do której doszło?

Książkę można zamówić tutaj.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz