Kultura Styl życia

Złodziejka dusz – Renata Kosin

złodziejka dusz

Złodziejka dusz to książka, która umiejętnie łączy w sobie współczesność z aurą tajemniczych przodków, którzy pozostawili po sobie willę. Wbrew obawom niektórych Renata Kosin nie zaczęła pisać fantastyki. Po prostu tak umiejętnie wykreowała niezwykły, nieco bajkowy klimat starej willi, że czasem można odnieść wrażenie, że w tym domu naprawdę straszy.

Kiedy los pomaga odejść od byłego faceta

Anastazja Niebieska to młoda bibliotekarka, która zostaje wysłana na przymusowy urlop. Kobieta jest świeżo po rozstaniu z partnerem, który ją zawiódł. Anastazja bardzo cieszy się, że może się wreszcie od niego uwolnić. Propozycja zajęcia się willą krewnych spada niczym dar z nieba.  Rodzina Anastazji wybiera się na wakacje do Azji, ona ma w tym czasie zaopiekować się ich domem.  Główna bohaterka chętnie przystaje na tę propozycję. W domu swoich krewnych odkrywa wspaniały księgozbiór, dzięki czemu stwierdza, że zmiany, jakie właśnie dokonują się w jej życiu, przyniosą jej upragnione wytchnienie.

Pedantka z niepoukładanym życiem

Anastazja jest dość ciekawą postacią. Z jednej strony otoczeniu daje się we znaki jej pedantyczna osobowość. Z drugiej kobieta kocha stare książki i nawet nie przeszkadza jej kurz, który się na nich osadza.  Co ciekawe, choć Anastazja jest inteligentna i ma zamiłowanie do porządku, nie umie dojść do ładu z własnym życiem.  W trudnych chwilach kobieta motywuje się do działania, sięgając po cytaty z książek dla dzieci. Co ciekawe, pasują one jak ulał także do dorosłego, pełnego zawirowań życia.

Po przeprowadzce do willi Anastazja szybko wsiąka w jej otoczenie. Zaprzyjaźnia się z sąsiadką, Otylią Szczęsną. Kobieta musi też skorzystać z pomocy złotej rączki. Początkowo jest przekonana, że odwiedzi ją starszy mężczyzna. Tymczasem fachowiec okazuje się młodym, przystojnym facetem. Jak potoczą się losy Anastazji?

Złodziejka dusz – powieść, która wzrusza

Złodziejka dusz to powieść utrzymana w niezwykłej atmosferze pełnej tajemnic i niedopowiedzeń. Pod nieobecność Anastazji w domu dokonują się dziwne rzeczy, które mogą sugerować, że albo jest on nawiedzony, albo ktoś w nim myszkuje.  Złodziejka dusz to książka napisana z humorem, pełna ciepła, którą czyta się z prawdziwą przyjemnością. Renata Kosin po raz kolejny udowodniła, że zasługuje na miano mistrzyni powieści obyczajowych.

Komentarze (4)

dulcynea

3 lata temu

Bardzo lubię powieści pani Kosin . Przeczytałam już kilka poprzednich i bardzo mi się podobały ,chętnie ją przeczytam?

Zostaw komentarz