Kultura Styl życia

Zespół Maneskin po wygranej na Eurowizji podbija światowe listy przebojów!

Zespół Maneskin po wygranej na Eurowizji podbija światowe listy przebojów

EBU / THOMAS HANSES

Eurowizja 2021 okazała się szczęśliwa dla rockowego zespołu Maneskin, który reprezentował barwy Włoch. W skład grupy wchodzi czwórka młodych ludzi – Damiano David (wokalista), Victoria (basistka), Ethan (perkusista) oraz Thomas (gitarzysta). Wszyscy przyszli na świat w Rzymie. Poznali się w liceum, do którego uczęszczali. W rezultacie założyli zespół,  który dziś ma swoje 5 minut. Zespół Maneskin po wygranej na Eurowizji podbija światowe listy przebojów!

Piosenki zespołu Maneskin podbijają Spotify!

Zwycięska piosenka grupy Maneskin pt. Zitti e buoni doczekała się 62 milionów odtworzeń w serwisie streamingowym Spotify. Co ciekawe, inny utwór grupy uzyskał jeszcze lepszy wynik.  Mowa o Torna a casa (86 milionów).  Także inne piosenki zespołu cieszą się ogromną popularnością w światowym notowaniu Spotify. Mowa o Moriro da re (61 milionów), L`atra dimensione (29 milionów), Vent`anni (25 milionów) i I Wanna Be Your Slave (21 milionów). W ujęciu globalnym Spotify trzecie miejsce zajmuje I Wanna Be Your Slave, a piąte Zitti e Buoni.

Płyta Maneskin do kupienia w Empiku

Także Polacy oszaleli na punkcie zespołu Maneskin. Viral 50 dla Polski zawiera aż 20 piosenek włoskiej grupy rockowej. Na pierwszym  miejscu znajduje się utwór, który nie jest nawet singlem, czyli I Wanna Be Your Slave. Na drugim zwycięskie Zitti  e Buoni, natomiast na trzecim Coraline.  Popularność grupy Maneskin zauważył Empik. Już od 11 czerwca będzie można w nim kupić płytę włoskiego zespołu pt. Teatro D`ira.  Do wyboru mamy klasyczne CD oraz płytę winylową. To nie lada gratka dla miłośników zespołu Maneskin.

Eurowizyjna piosenka Zitti e buoni zdobywa europejskie listy przebojów

Zitti e buoni to zwycięska kompozycja, która szturmuje listy przebojów w całej Europie. Zajmuje pierwsze miejsce w Grecji, Holandii, na Litwie i w Szwecji. Natomiast w Finlandii, Norwegii, Szwajcarii i we Włoszech okupuje drugie miejsce.  Piosenka została sklasyfikowana na 17. miejscu brytyjskiego UK Singles Charts, co stanowi nie lada wyróżnienie.

Polskie rozgłośnie radiowe puszczają piosenkę Maneskin

Co ciekawe, polskie rozgłośnie radiowe zaczynają puszczać Zitti e buoni. Mowa głównie o stacjach promujących muzykę rockową i alternatywną, ale wszystko wskazuje na to, iż szał na grupę Maneskin nie skończy się z dnia na dzień.  Co ciekawe, twórczością Włochów zainteresowali się Argentyńczycy, Kanadyjczycy, Filipińczycy i mieszkańcy Indii. To świadczy o niewiarygodnym sukcesie grupy Maneskin, która przed Eurowizją była znana we Włoszech, koncertowała też w Szwajcarii, Niemczech i w Wielkiej Brytanii. Obecnie jej rozpoznawalność jest przeogromna.

Koszulki Maneskin do kupienia w internecie

Członkowie grupy Maneskin postanowili wykorzystać swoje 5 minut najlepiej, jak to możliwe. Właśnie wypuścili ubrania i torby ze swoim wizerunkiem oraz logo grupy. Wysyłka zamówień obejmuje cały świat. Maneskin najpierw zaprezentował ubrania na Instagramie, informując, że nazajutrz będzie można je zamówić, po czym gdy trafiły one do sprzedaży, szybko zniknęły ze stanów magazynowych.

Światowa trasa koncertowa Maneskin

Maneskin lada dzień ma ogłosić światową trasę koncertową. W najbliższych dniach włoska grupa rockowa zagra koncerty w swojej ojczyźnie. Zostały one wcześniej zaplanowane, a bilety rozeszły się w okamgnieniu. Zespół wystąpi m.in. w Bolonii i Neapolu. Czy trasa koncertowa Maneskin obejmie także Polskę? Czy polscy fani będą mogli zobaczyć Damiano i jego kolegów na żywo? O tym przekonamy się już niebawem.

Dodaj komentarz