Kultura Styl życia

Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery – Agata Ziemnicka i Julien Sosso

Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery

Która z nas nie marzy o zdrowej i promiennej skórze? To w końcu niezwykle pożądany atut, na który zwracają uwagę nawet mężczyźni. Zależy im bowiem na znalezieniu partnerki, która cieszy się dobrym zdrowiem.  Niestety, w dzisiejszych czasach cera jest często przesuszona lub nadmiernie przetłuszczająca się. Pojawiają się na niej pryszcze lub suche skórki, zaczerwienienia i egzemy.  Gdy z cerą dzieje się coś złego, na ogół udajemy się do drogerii, aby znaleźć cudowny kosmetyk, który rozwiąże nasz problem.  Tymczasem żaden specyfik stosowany zewnętrznie nie poprawi kondycji naszej cery, jeśli nie zadbamy o nią od środka. Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery to nietypowy poradnik, w którym najpierw omówiono przyczyny problemów z cerą oraz jej zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a następnie przekazano 60 prostych przepisów, dzięki którym możemy wcielić porady w życie. Książka ta powstała we współpracy Agaty Ziemnickiej z Julienem Sosso.

Zdrowa cera nigdy nie wychodzi z mody

Zapewne zauważyłaś, że w poszczególnych epokach zmieniał się kanon kobiecego piękna. W baroku ceniono pełniejsze kształty, dziś lepiej zachować szczupłą sylwetkę.  Jednak od zarania dziejów zdrowa i zadbana skóra stanowiła atrybut każdej kobiety. To właśnie ona jest najbardziej zewnętrzną powłoką naszego ciała. Zdradza nasze emocje i stan zdrowia.

Zadbaj o siebie od środka

Zamiast ubolewać nad tym, że twoja sylwetka znacznie różni się od obecnych kanonów piękna i w niczym nie przypominasz Kim Kardashian, już dziś zadbaj o siebie, zmieniając dietę na zdrową. Nie bez powodu wiele osób mówi, że jesteś tym, co jesz. Gdy nasza dieta jest uboga w składniki odżywcze, za to bogata w substancje dodatkowe, w tym zbędną chemię, skórę pokrywają pryszcze oraz stany zapalne. To znak, że twój organizm sprzeciwia się traktowaniu go jako śmietnika.

Jak szybko uzyskasz rezultaty dzięki zdrowej diecie?

Aby skóra wyglądała zdrowo, musisz dostarczyć jej wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Nawet najlepsze maseczki na niewiele się zdadzą, jeśli w twojej diecie brakuje białka, cynku czy krzemu.  Czy wiesz, że zmieniając swoje nawyki żywieniowe na zdrowe, już po 90 dniach dostrzeżesz wyraźną poprawę?

Dowiedz się, co jadły nasze prababki. Jak ich dieta wpływała na stan skóry. Już dziś sprawdź, co powinno znaleźć się na twoim talerzu, abyś cieszyła się zdrową, promienną cerą.

Jakie przepisy znajdziesz w poradniku?

Wśród przepisów znajdziesz sprawdzone receptury  na odżywcze koktajle, sałatki, świeżo wyciskane soki, owsianki i omlety.  Wszystkie dania są proste w przygotowaniu i oparte na sezonowości składników. Nie ma sensu kupować owoców i warzyw z odległych kontynentów, gdyż często zawierają one wiele chemikaliów, które negatywnie wpływają na stan naszej cery.  Zdrowa i promienna skóra. 60 potraw dla pięknej cery to naprawdę świetnie napisana książka, którą zilustrowano zdjęciami apetycznych dań. Fotografie te powinny zachęcić cię do zmiany nawyków żywieniowych na zdrowsze.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz