Kultura Styl życia

Zawsze tylko ty – Paulina Bondaruk

Zawsze tylko ty – Paulina Bondaruk

Zawsze tylko ty to historia, w którą uwikłała się piątka młodych osób.  Paulina Bondaruk zmusza czytelnika do refleksji i odpowiedzi na pytanie, czy w miłości warto kierować się rozsądkiem czy sercem? Choć Zawsze tylko ty stanowi debiutancką powieść, to została ona świetnie skonstruowana, przez co trudno się od niej oderwać. To niewątpliwie zasługa licznych dialogów oraz wartkiej akcji. Czytelnik chce dowiedzieć się, jaką decyzję podejmie wreszcie Alicja. Ta pozostaje tajemnicą praktycznie do ostatnich stron. Podczas lektury książki trudno nie oprzeć się wrażeniu, że równie prawdopodobne są dwa zakończenia.

Nieoczekiwane spotkanie na uczelni, które zmienia bieg wydarzeń

Alicja studiuje psychologię, na trzecim roku postanawia wyprowadzić się od rodziców i zamieszkać na warszawskim Bemowie. Ma jej to pomóc zaoszczędzić czas, jaki poświęcała na dojazdy. Na Bemowie mieszka również Paweł, który zmienił uczelnię i od tego semestru będzie studiował z Alicją.

Czy istnieje przyjaźń między kobietą a mężczyzną?

Młoda kobieta dość szybko wpada Pawłowi w oko. Pociąga go jej kruchość i delikatność. Ponadto Alicja bardzo przypomina mu Magdę, dziewczynę, która niegdyś porzuciła go z dnia na dzień. To rozstanie Paweł prawie przypłacił swoim życiem. Alicja bardzo lubi Pawła i podoba jej się to, iż okazuje jej ogromną życzliwość. Po zajęciach odwozi ją do domu, chętnie wysłuchuje jej zwierzeń.

Kryzys w związku

Alicja ma jednak narzeczonego, z którym planuje ślub. W okresie, gdy poznaje Pawła, jej relacja z Kamilem układa się nie najlepiej. Mężczyzna często jest dla niej złośliwy i nie poświęca jej zbyt wiele uwagi. Rości sobie natomiast prawo do zarządzania jej życiem. Zupełnie nie liczy się ze zdaniem Alicji. Wpada do jej mieszkania, kiedy chce, nie zważając na to, czym w danej chwili zajmuje się jego narzeczona. Kamil od początku nie wzbudził mojej sympatii, a moje przypuszczenia względem jego osoby potwierdziły się pod koniec książki.

Gdy przyjaźń przeradza się w coś więcej

Kryzys w związku sprawia, iż Alicja coraz bardziej zbliża się do Pawła. Po imprezie, na której dziewczyna za dużo wypiła, całuje się z kolegą z roku. Potem tego bardzo żałuje i zaczyna go unikać. Gdy Paweł staje się wobec niej obojętny, sama zabiega o jego uwagę. Jej wizyta w domu kolegi kończy się upojną nocą.

Niedojrzałość emocjonalna i brak umiejętności podejmowania decyzji

Romans Alicji i Pawła trwa długie miesiące. Tych dwoje świetnie się dogaduje, spędza ze sobą każdą wolną chwilę. Wszystko byłoby w porządku, gdyby Alicja miała w sobie dość odwagi. Ta jednak nie potrafi podjąć żadnej decyzji. Wykazuje się skrajną niedojrzałością i egoizmem. Na dodatek do sprawy miesza się przyjaciółka głównej bohaterki. Działa na niekorzyść Alicji, ale też przyjaciela Kamila. Jak zakończy się powieść Zawsze tylko ty? Co kieruje przyjaciółką Ali? Kogo tak naprawdę kocha Alicja? A może w rzeczywistości żaden z mężczyzn nie jest tym jedynym?

Komentarze (4)

Lanza

2 tygodnie temu

Ja uważam, że przyjaźń damsko-męska istnieje, ale tylko wtedy, gdy obie strony się sobie nie podobają fizycznie.

Goplana

2 tygodnie temu

Ja uważam, że każdy może się zakochać, ale wtedy trzeba się rozstać i zacząć nowy związek, a nie mieszać jedno z drugim. To zwyczajnie podłe.

Rosia58

2 tygodnie temu

Jestem ciekawa, kogo wybierze główna bohaterka. Rozumiem, że można się zakochać w kimś innym, ale nie można trzymać za ogon dwóch srok. To nie fair.

Zostaw komentarz