Life Style Psychologia

Zatrzymano sprawców gwałtu w Rimini

gwałt w Rimini

Włoski kurort od ponad tygodnia żył koszmarnymi wydarzeniami, których ofiarami padli Polacy i Peruwiańczyk. Czterech młodych mężczyzn dopuściło się gwałtu kobiety i brutalnego pobicia jej partnera. Zatrzymano sprawców gwałtu w Rimini. Kim się okazali? Co dalej w związku z całą sprawą?

Tragiczne włoskie wakacje

W nocy z piątku na sobotę 26 sierpnia, w znanym włoskim kurorcie Rimini, nad Adriatykiem doszło do brutalnego zdarzenia na plaży. Dwoje Polaków zostało zaatakowanych przez czwórkę obcokrajowców. Doszło do gwałtu 26-kobiety, pobicia do nieprzytomności jej partnera i ograbienia pary turystów. Gwałciciele dokonali także aktu na Peruwiańczyku. Sprawa zbulwersowała włoskie i polskie władze. Minister Sprawiedliwości zdecydował o wysłaniu do Włoch naszych przedstawicieli, by mogli zbadać całą sprawę i pomóc w jej szybkim rozwiązaniu. Zdarzenie zszokowało społeczeństwo, ponieważ okazało się brutalne i doszło w dość popularnym miejscu, do którego często przyjeżdżają turyści, także z Polski. Włoska policja rozpoczęła śledztwo, poszukując sprawców zdarzenia, w czym miały pomóc nagrania monitoringu z tej tragicznej nocy.

Zatrzymanie sprawców gwałtu

Policja zdecydowała się opublikować nagrania, by jak najszybciej odnaleźć sprawców. W związku z takim nagłośnieniem sprawy, na komisariat zgłosiło się dwóch młodych chłopaków, którzy przyznali się do pobicia i pomocy z całym napadzie. Pierwsi sprawcy to dwóch braci – 15 i 16 lat, mieszkający niedaleko Rimini, którzy do tej pory nie byli karani. We włoskich mediach wypowiedział się ojciec chłopaków, który przyznał, że powinni ponieść odpowiednią karę za takie czyny. Przyznanie się do czynów braci zaowocowało złapaniem trzeciego sprawcy, którym okazał się 17-letni Nigeryjczyk. Ostatni poszukiwany wpadł w ręce policjantek w metrze. Najprawdopodobniej chciał uciec do Francji. 20-latek nie wyraził skruchy w związku ze swoim bestialskim czynem – wielokrotnym gwałtem, pobiciem i kradzieżą. Nieletni, czyli Marokańczycy oraz Nigeryjczyk zostali umieszczeni w zakładzie karnym dla nieletnich, zaś 20-letni Kenijczyk trafił do aresztu.

Co dalej z zatrzymanymi?

Ofiary gwałtu i napadu rozpoznały sprawców. Nieletni, czyli Marokańczycy oraz Nigeryjczyk zostali umieszczeni w zakładzie karnym dla nieletnich, zaś 20-letni Kenijczyk trafił do aresztu. Teraz czeka ich postępowanie karne. Włoskie władze miejskie podkreślają, że w przypadku takiego przestępstwa nie wchodzą w grę żadne okoliczności łagodzące. Zapowiedziały, że gdy tylko rozpocznie się proces, złożą przeciwko oskarżonym powództwo cywilne.

Katarzyna Antos

Komentarze (8)

Aneta

5 lat temu

widziałam na innym portalu następujące info – W wywiadzie dla portalu włoski profesor prawa karnego z uniwersytetu w Bolonii Daniele Vicoli zwrócił uwagę na to, że tylko jeden ze sprawców jest dorosły, pozostali mają po 15-17 lat. Dlatego wyroki dla nieletnich mogą być stosunkowo niskie, na poziomie 5-6 lat. Co prawda wczoraj włoska prokuratura podawała, że za ciężki rozbój, przemoc seksualną i spowodowanie poważnych obrażeń zatrzymanym grozi ponad 20 lat więzienia, jednak dotyczy to jedynie pełnoletniego Kongijczyka.
czyli jak mowiłam wcześniej nie dostaną wysokich kar, nawet moze tych 5 lat nie posiedza, bo z jakiegoś powodu wyjdą wcześniej 🙁

Tess

5 lat temu

Słyszałam o tym wydarzeniu. Przeraża mnie co się dzieje teraz w Polsce i na świecie. Współczuje tej parze. I wszyscy powinni napiętnować ten czyn aby o karze wszyscy usłyszeli.

Mindi

5 lat temu

Stała się rzecz tak straszna, że nie chcę sobie nawet wyobrażać co przeszła ta para. Oby udało się tym młodym ludziom poradzić z przeżytą traumą. Kara dla gwałcicieli powinna być bardzo dotkliwa, tak aby odstraszyła ewentualnych naśladowców.

linea

5 lat temu

Gwałt na kobiecie to morderstwo jej godności. Nie powinno być litości dla sprawców, tym bardziej że był to okrutny, zbiorowy gwałt. Nikt kto tego nie przeżył nie będzie w stanie zrozumieć tego co czuje ta kobieta, możemy się tylko domyślać, próbować postawić się na jej miejscu.
Za ból, cierpienie i upokorzenie którego doznała ta kobieta i przy okazji jej mężczyzna ci sprawcy powinni gnić w więzieniu… ale powinni również zasmakować tego co jej zrobili.

  Aneta

  5 lat temu

  wydaje mi sie, ze tak jak Ty to opisujesz rozumieja to głównie kobiety, faceci tak do tego nie podchodzą, wiec nie spodziewam sie niestety żadnych drakońskich kar za ten czyn

   linea

   5 lat temu

   W więzieniach też można odnaleźć sprawiedliwość, nawet jeśli sędzia nie do końca spełni swoją rolę. Bo jedno jest pewne, pójdą siedzieć. Tylko na ile lat?
   Gwałciciele nie mają łatwo w więzieniach, chociaż nie wiem jak jest we Włoszech i czy oni będą tam odsiadywać swoją karę.

dulcynea

5 lat temu

Cieszy mnie , że tak szybko zostali ujęci sprawcy tego przestępstwa.
Druzgocące dla mnie jest to , skąd tyle agresji u tak młodych ludzi.
Narkotyki ?
Mam nadzieję , że rzeczywiście zostaną ukarani bez żadnych okoliczności łagodzących .

Aneta

5 lat temu

Mam nadzieję, ze Ci „panowie” poniosą wysoką kare za swój czyn i to, ze są nieletni nie bedzie zbyt wielka okolicznoscia łagodzącą. Ciągle jakoś myślę o tej dziewczynie – być moze wyrządzili jej krzywdę na całe życie, moze być też tak, ze po takiej traumie jej związek nie przetrwa :-(.

Zostaw komentarz