Kultura Styl życia

Zapisane w chmurze – Beata Majewska

zapisane w chmurze

Beata Majewska zyskała popularność jako autorka poruszających powieści obyczajowych, w których niejedna kobieta odnajdzie cząstkę w siebie. W jej książkach nie brakuje trudnych tematów takich jak zdrada, romans z młodszym lub dużo starszym mężczyzną. 19 września nakładem Książnicy ukazała się jej najnowsza powieść pt. Zapisane w chmurze. Dlaczego warto po nią sięgnąć?

Pozornie szczęśliwe życie Magdy 

Magda powoli zbliża się do czterdziestki. Teoretycznie niejedna osoba pozazdrościłaby jej takiego życia, jakie prowadzi. Kobieta pracuje jako nauczycielka geografii, ale wcale nie musi tego robić, gdyż jej mąż utrzymuje rodzinę, prowadząc świetnie prosperującą firmę. Niestety, jest wciąż zajęty obowiązkami zawodowymi, a jej nastoletnie córki wyjechały na wakacje do dziadków mieszkających w USA. Choć życie Magdy z pozoru sprawia wrażenie udanego, to jej małżeństwo chyli się ku upadkowi. Brakuje w nim bowiem czułości, pożądania i uwagi. Magda czuje się w nim głęboko nieszczęśliwa.

Dlaczego małżeństwa się rozpadają?

W związku z tym, iż Łukasz zupełnie nie rozumie, czego potrzebuje do szczęścia jego żona, Magda wyrusza w samotną podróż. Jej wybór pada na Rumunię i mało znane miasto. Kobieta wynajmuje przewodnika, aby oprowadził ją po lokalnych zabytkach. Gdy dojeżdża na miejsce, ku jej zaskoczeniu okazuje się, że Julia okazuje się Julianem. Mężczyzna ma zaledwie dwadzieścia parę lat i jest nieziemsko przystojny. Julia wdaje się z nim w romans i odnajduje to, czego brakuje jej w małżeństwie. Czy wakacyjna przygoda przyczyni się do rozwodu? Czy Julian okaże się tym mężczyzną, dla którego warto zostawić męża?

Zapisane w chmurze – kolejna świetna powieść obyczajowa Beaty Majewskiej

Zapisane w chmurze to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa. Czyta się ją naprawdę dobrze, bowiem autorka zadbała o nagłe zwroty akcji. To także książka, która skłania do refleksji. Czy nie warto czasem przystanąć i zastanowić się nad swoim związkiem? Co zrobić, aby uniknąć w nim rutyny, która zabija miłość? Kiedy jest dobry moment na rozstanie? Czy romans z dużo młodszym mężczyzną może przerodzić się w coś więcej? Beata Majewska skłania nas do zadania sobie m.in. powyższych pytań. To książka, która nie tylko odrywa nas od codzienności, ale też niesie ze sobą pewne istotne przesłanie.

Komentarze

alibabka

2 lata temu

Cóż, w wielu małżeństwach brakuje ognia, stąd się biorą zdrady. O drugą połówkę trzeba starać się każdego dnia:)

Zostaw komentarz