Kultura Styl życia

Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają – Natasza Socha

Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają

Natasza Socha słynie z tego, że nie boi się w swoich książkach poruszać trudnych tematów, które są społecznie istotne. Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają to powieść, która pokazuje, jak wiele złego w związku może zdziałać rutyna. Gdy pozwolimy jej wkraść się do swojego życia, przestajemy odczuwać przyjemność z codzienności.

Gdy w życie wkrada się rutyna

Julia ma czterdzieści dwa lata, pracuje jako nauczycielka w szkole i wychowuje trójkę dzieci. Ma też męża, z którym od dawna niewiele ją łączy. Bliskość i wzajemne pożądanie zdążyły się ulotnić. Życie Julii jest dość monotonne, składa się z rytuałów, które trzeba odbębnić, ale które nie niosą ze sobą żadnej radości czy spełnienia.

Kiedy zdrada pozwala zaspokoić uśpione pragnienia

Pewnego dnia Julia staje się świadkiem rozmowy dwóch kobiet. Rozprawiają one o seksie pozamałżeńskim, który w ich przypadku okazał się strzałem w dziesiątkę. Julia ma negatywny stosunek do seksu. Ten nigdy nie sprawiał jej jakiejś wielkiej przyjemności, nie zaspokajał jej pragnień. W rezultacie Julia stała się zamknięta na tę sferę życia.

Nowa relacja pozwala odkryć Julii jej seksualność

Coś jednak nie daje spokoju Julii. W rezultacie kobieta rejestruje się na jednym z portali randkowych i nawiązuje wirtualną znajomość z jednym z użytkowników. Gdy spotyka się z nim po raz pierwszy, uruchamia proces domina. Jego nie da się zatrzymać, nawet odwołując się do zdrowego rozsądku i zasad wyniesionych z domu. Julia odkrywa swoje potrzeby, uczy się swojego ciała i tego, co sprawia jej przyjemność. Jej rozbudzone pragnienia nie pozwolą jej wrócić do tego, co już zna. Dzięki nowo poznanemu mężczyźnie Julia na nowo odkrywa w sobie kobietę. Chce być pożądana.

Dlaczego kobiety zdradzają?

Zamrożona. Dlaczego kobiety zdradzają to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która ukazuje przyczyny niewierności. Co sprawia, że panie decydują się na skok w bok? W ich przypadku jest to często dużo głębsza decyzja niż u mężczyzn. Pozwala im odnaleźć to, czego od dawna brakowało w ich związku. Dzięki zdradzie na nowo odkrywają siebie i swoje potrzeby. Budzą swoją uśpioną seksualność i odkrywają, że jest im z tym dobrze.

Komentarze (2)

Lanza

3 lata temu

To prawda, że czasem w życiu kobiety pojawia się taki punkt krytyczny, który sprawia, że jest ona bardziej skłonna do zdrady.

Zostaw komentarz