Kultura Styl życia

Zamek z piasku – Magdalena Witkiewicz

zamek z piasku

Magdalena Witkiewicz tworzy powieści ku pokrzepieniu serc, które jednocześnie niosą ze sobą ogromną mądrość życiową. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Filia ukazało się wznowienie książki pt. Zamek z piasku. Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję?

Silny instynkt macierzyński

Weronika wiedzie z pozoru szczęśliwe życie u boku męża. Jej związek należy do udanych, do pełni szczęścia brakuje jej tylko dziecka. Weronika odczuwa silny instynkt macierzyński. Nie wyobraża sobie, że mogłaby zrezygnować z roli matki. Pomimo usilnych starań, przez wiele miesięcy nie może zajść w ciążę ze swoim mężem. To niesamowicie ją frustruje i kładzie się cieniem na jej małżeństwie.

Mężczyzna stanowiący wsparcie

Gdy na drodze Weroniki staje Kuba, główna bohaterka nie przypuszcza, jak wiele to zmieni w jej dotychczasowym życiu. On chętnie wysłuchuje tego, co ona ma mu do powiedzenia. Szybko staje się dla Weroniki wsparciem, którego tak potrzebowała. Zwierzenia jednak mają to do siebie, że mocno zbliżają ludzi. Weronika nieoczekiwanie zaczyna odczuwać fascynację Kubą, która prowadzi do romansu.

Niespodziewana zdrada

Zdrada to coś, co wzbudza w nas głęboko zakorzenioną niechęć. Czasem jednak stanowi odpowiedź na brak ciepła i oparcia w dotychczasowym związku. Choć zdrada sama w sobie jest zła, Weronika nie wzbudza w czytelniku niechęci. Wręcz przeciwnie, ten zdaje się rozumieć jej wybory, zachowanie, bo kierują nią uczucia. Nie chęć odegrania się na mężu, zasmakowania nowości.

Czy zawsze możliwy jest happy end?

Czy w tym trójkącie jest miejsce na happy end? Jak potoczą się losy głównych bohaterów? Czy Zamek z piasku będzie miał szczęśliwe zakończenie? Odpowiedzi na te pytania musicie znaleźć same, sięgając po książkę Magdaleny Witkiewicz, która niedawno doczekała się wznowienia.

Powieść wzbudzająca ogromne emocje

Zamek z piasku to niezwykle intrygująca historia, w której nic nie jest czarno-białe.  Magdalena Witkiewicz poruszyła w niej ciekawy temat. Zazwyczaj w literaturze kobiecej wspomina się o samotnym macierzyństwie, utracie dziecka etc. Mało miejsca poświęca się małżeństwom, które nie mogą mieć potomstwa.  Magdalena Witkiewicz w niezwykle ciekawy sposób ukazała instynkt macierzyński oraz emocje kobiety, która nie może zajść w ciążę ze swoim mężem.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz