Zdrowie

Zalety soczewek multifokalnych

zalety soczewek multifokalnych

Soczewki multifokalne (https://www.acuvue.pl/1-day-acuvue-moist-multifocal), zwane również progresywnymi, to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które pomimo problemów ze wzrokiem chcą zachować komfort widzenia ze wszystkich odległości. Szkło kontaktowe tego typu pozwala na bardzo dobre widzenie zarówno w przypadku patrzenia w dal, jak i czytania książek. Produkt ten polecamy w szczególności dla osób cierpiących na prezbiopię, czyli starczowzroczność. Jest to schorzenie, które u wielu ludzi pojawia się statystycznie po osiągnięciu wieku 40 lat.

Objawia się ono tym, że oko traci naturalną zdolność do akomodacji. Wiąże się to z nieostrością przedmiotów, które znajdują się blisko oka. Znacząco utrudnia to czytanie oraz obsługiwanie smartfona. Zastosowanie soczewek służących do korekcji bliży nie jest najlepszym pomysłem, gdyż osłabiają one widzenie dalszych obiektów. Soczewki multifokalne pozwalają oku widzieć wyraźnie zarówno obiekty znajdujące się blisko, jak i daleko. Produkt ten jest odpowiednikiem szkieł progresywnych, które są bardzo popularne w okularach. Ma on jednak ogromne zalety dające dużą przewagę nad dużo starszym kuzynem. Otóż jest on dedykowany dla osób, które lubią cały czas być w ruchu, prowadzą aktywny tryb życia lub uprawiają sport. Każdy, kto używał okularów, zdaje sobie sprawę z ograniczeń, które one narzucają. Uprawianie sportu może być bardzo uciążliwe w tym przypadku.

Soczewki multifokalne pokonują wszystkie te ograniczenia, dając Ci szereg niesamowitych możliwości. Nie zsuwają się, nie pękają ani nie brudzą, co stanowi podstawowe utrudnienia w przypadku okularów. Efekt płynący z ich użytkowania można porównać do osiągnięcia zdolności widzenia młodego człowieka o zdrowym wzroku. Szkła kontaktowe progresywne charakteryzują się specjalną budową. Ich sfera optyczna zmienia moc na swojej powierzchni, po to by dostosować się do odległości od obiektu.

Okres adaptacji oka jest niezwykle krótki, a użytkownicy bardzo szybko zaczynają ostro widzieć zarówno dale, jak i bliże. Każda nasza soczewka jest dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Jesteśmy doświadczoną firmą okulistyczną, która zajmuje się produkcją szkieł kontaktowych od bardzo wielu lat. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwoliło nam na stworzenie wysokiej jakości produktów, które z dumą możemy przekazać w Twoje ręce. Soczewki produkowane przez nas cieszą się bardzo dużą popularnością. Co więcej, są one całkowicie bezpieczne dla oczu. Wykonanie z najlepszego materiału oraz idealne dostosowanie do gałki ocznej sprawiają, że nasze soczewki są niewyczuwalne i zapewniają komfort na cały dzień.

Tekst partnera

Komentarze (3)

Tess

5 lat temu

Moja wnusia skorzysta z soczewek bo bardzo nie lubi okularów, nie podoba się sobie. Coraz lepsze te soczewki, bo można widzieć na blisko i daleko, bardzo wygodnie. Ja muszę się męczyć i zmieniać okulary ale za stara jestem żeby się uczyć i uczulona na wiele, więc nie wiadomo czy dałabym radę takie nosić.

Mindi

5 lat temu

Dla wielu osób takie progresywne soczewki są najlepszym wyjściem. Znam wiele osób, które źle się czują w okularach, więc dla nich to jedyne rozwiązanie. Podsunę artykuł bratanicy, słabo widzi a do okularów nie można jej namówić. Jeśli spróbuje to może w końcu będzie dobrze widziała i przy tym się będzie czuła ładna 🙂

dulcynea

5 lat temu

Z zainteresowaniem przeczytałam artykuł o soczewkach progresywnych .
To nowość , fajnie że jest też możliwość używania soczewek dla osób „dojrzałych” . Mam oczy wrażliwe ale mogę spróbować , ich zalety do mnie przemawiają 🙂

Zostaw komentarz