Fitness Sporty sezonowe Życie z NTM

Zalety przejażdżek rowerowych

zalety-przejazdzek-rowerowych

Chętnie odwiedzasz pobliskie miejscowości, przemierzając ulice na dwóch kółkach. Jazda na rowerze wpływa korzystnie na zdrowie i zapewnia nam mnóstwo frajdy. Dlaczego w nadchodzący weekend warto wybrać się na wycieczkę?

Osoby, które regularnie jeżdżą na rowerze, cieszą się lepszym zdrowiem niż ich rówieśnicy wybierający samochód. Przemierzając miasto na dwóch kółkach, nie musimy obawiać się korków, zawsze możemy je wyminąć. Rower generuje mniejsze koszty niż samochód, jest dużo tańszy w utrzymaniu. Za pojazd na dwóch kółkach płacimy tylko raz, nie wydajemy pieniędzy na benzynę, płyn do spryskiwaczy i oleje silnikowe. Decydując się na samochód, musimy wziąć pod uwagę obowiązkowe ubezpieczenie i przegląd techniczny. Zakup dobrego roweru stanowi wydatek rzędu 2000-3000 zł, jego konserwacja i naprawy co roku pochłaniają 300 zł. Samochód generuje większe koszty.

Zalety przejażdżek rowerowych – smukła sylwetka

Jeśli chcesz cieszyć się zgrabną sylwetką, udaj się na godzinną przejażdżkę rowerową. Przemierzając spokojnym tempem alejki w parku, spalamy 500 kalorii. Ta forma rekreacji nie jest wyczerpująca, podczas gdy godzinny trening na siłowni wyciska z nas siódme poty. Jazda na rowerze stanowi przyjemność, w drodze powrotnej możemy wstąpić do pobliskiego centrum handlowego, ponieważ makijaż wciąż wygląda nienagannie.

Dlaczego wycieczki rowerowe za miasto wpływają korzystnie na naszą sylwetkę? Pedałując, pobudzamy mięśnie do intensywnej pracy. Gdy zostaną wykorzystane zapasy glukozy zmagazynowane w postaci glikogenu, organizm zaczyna czerpać energię z tłuszczu. Opisany proces jest niezwykle korzystny dla organizmu. Podczas rowerowej przejażdżki nie tylko chudniemy, ale też regulujemy poziom glukozy we krwi.

Miażdżyca – profilaktyka

Osoby, które regularnie poruszają się na dwóch kółkach, minimum 3-4 razy w tygodniu, rzadziej chorują na miażdżycę. Ruch na świeżym powietrzu obniża bowiem poziom złego cholesterolu, frakcja LDL, i podwyższa dobrego – HDL. Gdy w organizmie stężenie lipoprotein o małej gęstości (LDL) przekracza koncentrację lipoprotein do dużej gęstości (HDL) powstaje płytka miażdżycowa. Zmniejsza ona światło naczynia krwionośnego i tym samym spowalnia procesy krążenia. W rezultacie krew, w tym cząsteczki hemoglobiny przenoszące tlen, nie dociera do tkanek. Na szczęście niekorzystnym zmianom można zapobiec. Wystarczy, że zmodyfikujemy dotychczasowych styl życia. Zmiana nawyków żywieniowych i ruch na świeżym powietrzu, w tym jazda na rowerze, znacząco zmniejszają ryzyko miażdżycy. W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Irmina

Chętnie odwiedzasz pobliskie miejscowości, przemierzając ulice na dwóch kółkach. Jazda na rowerze wpływa korzystnie na zdrowie i zapewnia nam mnóstwo frajdy. Dlaczego w nadchodzący weekend warto wybrać się na wycieczkę?

Umiejętność panowania nad stresem

Systematyczne przejażdżki rowerowe zwiększają wytrzymałość mięśni, a organizm staje się odporny na zmęczenie. Osoby, które regularnie ćwiczą, wykazują większą odporność na stres. Problemy w pracy stają się dla nich wyzwaniem, które należy podjąć. Piętrzące się trudności nie zniechęcają ich do działania. Jeśli mamy za sobą sądny dzień, wybierzemy się na wycieczkę rowerową za miasto. Przemierzając polne drogi, obcujemy z naturą i zapominamy o codziennych troskach. Po powrocie do domu problem, który nas przerażał, zaczynamy postrzegać jako sprawę, którą można rozwiązać. Jeśli zastanawiamy się nad zmianą dotychczasowego życia, wstrzymajmy się z poważnymi decyzjami. Emocje nie są najlepszym doradcą, warto dać im upust podczas przejażdżki rowerowej. Jeśli po powrocie do domu nadal będziemy przekonani, że powinniśmy zmienić pracę, zacznijmy rozsyłać CV do firm, które nas interesują.

Wycieczki rowerowe stanowią źródło przyjemności, jednocześnie korzystnie oddziałują na zdrowie. Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu, często rezygnują z przejażdżek. Niepotrzebnie! Nie pozwólmy, by problemy zdrowotne nas ograniczały i zmieniały rodzinne zwyczaje. Z inkontynencją można skutecznie walczyć. Jeśli stwierdzimy u siebie mimowolny wyciek moczu, zgłośmy się do lekarza. Specjalista ustali przyczynę problemów, po przeprowadzeniu szczegółowych badań może okazać się, że za nasze dolegliwości zdrowotne odpowiada infekcja pęcherza. Jeśli lekarz stwierdzi NTM, zapytajmy go o możliwe formy leczenia. Nie zawsze musimy poddawać się zabiegom chirurgicznym, czasem wystarczą ćwiczenia mięśni Kegla i zmiana diety. W celu zmniejszenia dyskomfortu przed przejażdżką rowerową załóżmy wkładki urologiczne. Wiodący producenci zadbali o komfort klienta, wypuszczając na rynek różne modele. Każda osoba, która zmaga się z nietrzymaniem moczu, może znaleźć wkładki dostosowane do swoich potrzeb. Są one niewidoczne, toteż bez obaw możemy wsiąść na ulubiony rower i podziwiać mijane krajobrazy.

Jeśli jazda na rowerze sprawia nam przyjemność, nie rezygnujmy z niej. Jeśli uważamy, że nasza pasja wpływa negatywnie na więzy rodzinne, zaraźmy bliskich dwukołowym bakcylem. Wspólne wycieczki za miasto pozwalają poprawić jakość dotychczasowych relacji. Przyjazna atmosfera i bliskie sąsiedztwo natury sprzyjają szczerym rozmowom.

Irmina

Komentarze (4)

pati25

6 lat temu

Same pozytywne działanie mają przejażdżki na rowerze.I dla naszego zdroia i dla naszej figury.Bierzmy więc rower i jedźmy.Ruch to zdrowie

Mindi

6 lat temu

Super temat. Dotychczas jeździłam na rowerze sporadycznie ale jest tak dużo pozytywnego działania, że teraz już nie mam wymówki. Musi mi się chcieć pomimo stresu czy przepracowania 🙂

drobina

6 lat temu

Ooo! Bardzo przyjemny artykuł:-)
Rower to moja wielka, wielka miłość!:-X Codziennie przemierzam na nim dziesiątki kilometrów:-) Szkoda tylko, że mamy tak mało ścieżek rowerowych.
Informacja, że osoby, które regularnie poruszają się na dwóch kółkach, rzadziej chorują na miażdżycę, bardzo mnie pokrzepiła:-):-X

Zostaw komentarz