Dzieje się Warsztaty

Zakończone: Wydarzenia kulturalne w Toruniu – sierpień 2014

zakonczone-wydarzenia-kulturalne-w-toruniu-sierpien-2014

Impresyjny Teatr Muzyczny w Toruniu przygotował wiele atrakcji. Na sierpień bieżącego roku przewidziano warsztaty, spektakle i projekcje filmów.

„Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze”

Projekcje przedwojennych filmów muzycznych odbywają się w każdym czwartek o godzinie 21:00. Cykl zakończy się 11 września bieżącego roku. Produkcje filmowe są prezentowane w ogrodzie siedziby teatru przy ul. Żeglarskiej 8. Widzowie będą mogli zapoznać się z następującymi tytułami: „Papa się żeni” i „Pani Minister tańczy”. Wybranym seansom towarzyszy muzyka na żywo.

  • 07.08.2014 r. – „Manewry miłosne”
  • 21.08.2014 r. – „Mania” projekcja z muzyką na żywo w wykonaniu Bartka Staszkiewicza, członka zespołu SOFA
  • 28.08.2014 r. – „Pani Minister tańczy”.
    Wszystkie seanse są bezpłatne.

Warsztaty muzyczne z tangiem argentyńskim w tle

Kurs poprowadzi zespół Quintento Rapido. Przedstawi on uczestnikom instrumenty, dzięki którym można zagrać tango. Imprezę uświetnią pokazy taneczne. Warsztaty odbędą się 12.08.2014 r. o godzinie 16:00 w siedzibie teatru przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu. Wstęp wolny.

Koncert zespołu Quintedo Rapido

Muzycy wykonują głównie utwory Astora Piazzolli. Solista formacji gra na bandoneonie, czyli tradycyjnym instrumencie argentyńskim. Koncert uświetni pokaz taneczny. Impreza odbędzie się 12.08.2014 r. o godzinie 19:00 przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

Spektakl Siostry Parry

Spektakl przedstawia losy żydowskich sióstr Pegelman, które z małego galicyjskiego miasteczka wyruszają na podbój Nowego Jorku. Za oceanem przyjmują nazwisko Patty i poznają życie dalekie od raju. Przedstawienie ma charakter jazzująco-swingującej opowieści muzycznej, wzbogaconej tradycyjnymi pieśniami żydowskimi i utworami musicalowymi. Spektakl odbędzie się:

  • 13.08.2014 r. o godzinie 19:00 przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu
  • 14.08.2014 r. o godzinie 19:00 przy ul. Żeglarskiej 8 w Toruniu.

Informacja prasowa

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Ciekawe wydarzenia kulturalne.Zwłaszcza projekcja filmów przedwojennych.Osoby z Torunia i okolic na pewno miło
spędzą czas:-)

drobina

6 lat temu

Torunianki mają fajnie:-) Chętnie bym się załapała na te wydarzenia kulturalne. Zwłaszcza projekcja przedwojennych filmów muzycznych (uwielbiam je) będzie ciekawa:-)

Zostaw komentarz