Dzieje się Wydarzenia

ZAKOŃCZONE VI Kongres Kobiet – ruszyła rejestracja

zakonczone-vi-kongres-kobiet-ruszyla-rejestracja

W tym roku 9 i 10 maja Polki spotkają się w Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie, aby upomnieć się o większy udział kobiet w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym. Demokracja bez kobiet to pół demokracji!

Czym jest Kongres Kobiet?

Ten ruch społeczno-polityyczny, który działa na rzecz kobiet, został powołany do życia przez Magdalenę Środę i Henrykę Bochniarz w 2009 roku. Stanowił on odpowiedź na obchody 20-lecia transformacji ustrojowej, w których pominięto rolę kobiet. Kongres Kobiet można uznać za wydarzenie cykliczne. Osoby, którym bliska jest idea równości płci, co roku spotykają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Rejestracja na VI Kongres Kobiet

31 stycznia ruszyła rejestracja na to wielkie, prokobiece wydarzenie. W ten sposób uczczono 3. rocznicę podpisania przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Ustawy kwotowej.

Tematy przewodnie VI Kongresu Kobiet

VI Kongresowi Kobiet będą przyświecały wyzwania i plany rozpatrywane w kontekście propagowania idei równości. W związku ze zbliżającymi się wyborami do europarlamentu nie zabraknie tematów politycznych. Wielka inicjatywa społeczna, jaką jest Kongres Kobiet, zamierza promować wszystkie kandydatki na europosłanki, którym bliska jest idea równości. Magdalena Środa podkreśla, iż “95 lat temu nikt nie dał kobietom praw wyborczych – musiały je sobie same wywalczyć – tak teraz, nikt nie da kobietom miejsc na listach wyborczych, które pozwolą im dostać się do Parlamentu. Musimy je same wywalczyć!”

Do zobaczenia 9 i 10 maja w Warszawie!

Informacja prasowa

Komentarze (3)

Mindi

10 lat temu

Słyszę co roku o Kongresie Kobiet. Chętnie wybrałabym się na takie spotkanie, może kiedyś mi się uda dotrzeć, ale chciałabym jechać z jakąś koleżanką bo samej nie czułabym się dobrze. Myślę, że warto posłuchać tego o co kobiety walczą i poczuć ten wyjątkowy klimat 🙂

pati25

10 lat temu

Ten Kongres Kobiet to będzie też wspaniałe wydarzenie.Poruszane będą ciekawe tematy.My,kobiety w końcu też mamy prawo.Kobiety górą !

drobina

10 lat temu

Wreszcie coraz bardziej dochodzimy do głosu:P Drżyjcie faceci!:-):-X
Chętnie bym wzięła udział w tym Kongresie Kobiet:-X

Zostaw komentarz