Dzieje się Targi

ZAKOŃCZONE Poleko: 25 Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska

zakonczone-poleko-25-miedzynarodowe-targi-ochrony-srodowiska

„Targi podobnie jak branża rozwijają się cały czas”, „Poleko są doskonałą platformą do prezentacji polskich osiągnięć zarówno dla klientów wewnątrz kraju, jak i z zagranicy” – to głosy wystawców, jakie można było usłyszeć po ostatnich targach Poleko.

Rok 2013 niesie ze sobą kilka nowości dla uczestników tego wydarzenia: będzie to 25. jubileuszowa edycja Poleko w nowym terminie – 7-10 października 2013 r.

Zmiany na targach

Targi Poleko, które są najbardziej prestiżowymi w kraju targami poświęconymi ekologii , świętują w tym roku swoje 25-lecie. Tym razem branża ochrony środowiska i gospodarki komunalnej nie spotka się w Poznaniu w listopadzie, ale już miesiąc wcześniej: w dniach 7-10 października. Na tegoroczną edycję Poleko organizatorzy zapowiadają m.in. drugą odsłonę Miasteczka Ekologicznego, nawiązanie współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO’s) czy dalszy rozwój tematyki związanej z odnawialnymi źródłami energii.

Warto przypomnieć, że zeszłoroczny debiut Miasteczka Ekologicznego zakończył się sukcesem. Wiele firm po zakończeniu targów deklarowało ponowny udział w tym przedsięwzięciu. W pawilonie nr 4 zaaranżowano przestrzeń, w ramach której została zbudowana atrapa domku z dachem pokrytym panelami fotowoltaicznymi i kolektorami słonecznymi, obok pod wiatą garażową, która wytwarza prąd, parkowały elektryczny skuter i Renault Twizy, dalej prezentowano napędzany sprężonym gazem ziemnym Fiata Ducato Natural Power, Volkswagena Caddy BiFuel czy Mercedesa Sprintera. Ponadto w ramach ekspozycji można było zobaczyć najnowszą ofertę w zakresie transportu i odbioru odpadów (sprzęt komunalny, pojemniki na odpady) oraz rozwiązania dotyczące oczyszczania ścieków (przydomowe oczyszczalnie).

Najlepsze miejsce spotkań

W tym roku nie zabraknie także wydarzeń odbywających się cyklicznie i zapełniających sale po brzegi: Forum Czystej Energii, Forum Recyklingu czy Globu Pełnego Energii. Z myślą o obecnych i przyszłych wyzwaniach dla rozwoju branży, po raz kolejny w dyskusji wezmą udział eksperci, dzieląc się swoimi praktycznymi doświadczeniami i kreując nowe koncepcji na przyszłość.

Jak podkreśla branża, Poleko jest ważnym miejscem promowania technologii środowiskowych i rozwiązań spełniających wymogi zrównoważonego budownictwa (energooszczędność, ekologiczność, innowacyjność, ekonomiczność), a także technologii oczyszczania ścieków i utylizacji osadów ściekowych, produkcji opakowań biodegradowalnych, zrównoważonego środowiska, odzyskiwania, recyklingu i utylizacji odpadów czy monitorowania środowiska (systemy zapobiegania i likwidacji zagrożeń).

Potwierdzają to liczby – w ubiegłym roku w poszukiwaniu najnowszej oferty i wiedzy o bieżących trendach do Poznania przyjechało 21 630 specjalistów oraz 170 dziennikarzy z mediów branżowych i ogólnopolskich.

Warto więc zarezerwować termin 7-10 października, by zobaczyć w Poznaniu pełny przegląd polskich i zagranicznych marek z zakresu ekologii.
Więcej informacji na www.poleko.mtp.pl

informacja prasowa

Komentarze (2)

pati25

10 lat temu

Teraz bycie ECO jest modne.Każdy z ekologią chce być na bieżąco.Z noiwinkami.Targi Poleko umożliwiają to :-X

Zostaw komentarz