Miłość i związki

Jak zakochują się kobiety?

jak zakochuje się kobieta

Zakochiwanie się to proces, który w przypadku kobiet składa się z kilku istotnych etapów następujących jeden po drugim. Nie da się sprawić, aby ona zapałała do ciebie mężczyzną już przy pierwszym spotkaniu, ale możesz wiele zrobić, aby to wyjątkowe uczucie w końcu ją dopadło. Jak zakochują się kobiety?

Miłość od pierwszego wejrzenia. Dlaczego panie są ostrożne?

Kobiety zakochują się stopniowo, w ich przypadku nie dzieje się to od razu z powodu kilku czynników. Przede wszystkim to panie rodzą dzieci, dlatego też  w wyniku ewolucji wykształceniu uległy mechanizmy, które mają zapewnić matkom i ich potomstwu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Gdyby kobieta zakochiwała się od pierwszego wejrzenia, mogłaby zajść w ciążę z mężczyzną, który nie jest wystarczająco silny i odpowiedzialny, by zapewnić byt swojej rodzinie. Dlatego atrakcyjny wygląd to dla pań za mało. Aby mężczyzna stał się dla nich kimś więcej, musi wypaść korzystnie przy bliższym poznaniu.  Panowie często nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest ich zachowanie i jak dokładnej analizie podlega. Kobiety, aby upewnić się, czy ich spostrzeżenia są słuszne, lubią zwierzać się przyjaciółkom. Następnie wspólnie oceniają zachowanie mężczyzny i dają mu drugą szansę lub skreślają.  Nawet kobieta, która w najbliższym czasie nie zamierza zachodzić w ciążę, pragnie, aby jej facet nie tylko dobrze wyglądał, ale reprezentował sobą odpowiednie postawy. W tym momencie przez panie przemawia instynkt samozachowawczy, który każe im uciekać, gdy na początku znajomości dostrzegą coś niepokojącego. Np. sygnały zwiastujące, że mężczyzna jest babiarzem, nie radzi sobie z agresją, nie potrafi okazywać uczuć, chętnie natomiast rani innych ludzi.

Czy kobiety zwracają uwagę na wygląd?

W głowie kobiet wszystko także rozpoczyna się od pierwszego wrażenia. Aby mężczyzna miał jakiekolwiek szanse na rozwinięcie znajomości, musi przemyślnie przejść pierwszy etap weryfikacji. Kobieta w ciągu kilku/kilkunastu sekund lustruje cię wzrokiem, po czym ocenia, że albo spełniasz jej oczekiwania, albo nie. Jeśli załapiesz się do pierwszej kategorii, masz szanse się z nią umówić. Gdybyś jednak trafił do drugiej, nie ma najmniejszych szans na zmianę statusu. Kobiety bez wahania dokonują pierwszego przesiewu potencjalnych kandydatów na partnera. Tylko faceci, którzy są w ich typie, mogą cokolwiek ugrać.

Jak zakochują się kobiety i dlaczego chcą lepiej poznać charakter mężczyzny?

Gdy kobieta znajdzie już mężczyznę, który wstępnie wydał się jej interesujący, pragnie go lepiej poznać. Dlatego tak ważne dla pań jest to, co on mówi i robi podczas wspólnych spotkań. Jeśli wypada korzystnie, zyskuje punkty, buduje poczucie zaufania i bezpieczeństwa. Gdy jednak coś zgrzyta w nowej relacji – ona odnosi wrażenie, że jemu w ogóle nie zależy na wspólnych wyjściach, że nie ma dla niej czasu, zaczyna zwalniać tempo. Jeśli do tego przyłapie go na kłamstwie i nieuczciwości, znajdzie jego profil na portalu randkowym lub zauważy, że równolegle wykazuje zainteresowanie innymi kobietami w specjalnych grupach na Facebooku, to do głosu dojdzie zdrowy rozsądek. To właśnie on każe jej uciąć tę relację. W takiej sytuacji u kobiet włącza się instynkt samozachowawczy, bez którego byłoby naprawdę trudno uchronić siebie i ewentualne potomstwo przed zagrożeniem.

Uczucie, które rodzi się stopniowo

W związku z tym, iż kobieta nie zakochuje się w mężczyźnie od pierwszego wrażenia – na jego podstawie ocenia jedynie, czy jest nim w jakikolwiek sposób zainteresowana, mężczyzna musi się liczyć z tym, że przez swoje niewłaściwe zachowanie może łatwo stracić jej zainteresowanie. Kobiety angażują się stopniowo, dlatego też początkowo są w stanie dokonać chłodnej oceny sytuacji. W ogóle nie oznacza to, że są pozbawione serca i emocji. Po prostu panie na początku znajomości muszą upewnić się, że nie mają do czynienia ze zboczeńcem, jakimś szaleńcem, tudzież babiarzem. Jeśli mężczyzna nie przechodzi pomyślnie drugiego etapu, relacja zostaje zakończona.

Kobiety nierzadko potrzebują wielu spotkań, wspólnych chwil, by zakochać się w mężczyźnie. Czasem cały proces trwa nawet kilka miesięcy. Na ogół panie są jednak w stanie określić stopień rozwoju znajomości już po kilku spotkaniach. Jeśli mężczyzna wypada bardzo słabo już przy na pierwszym spotkaniu, kobieta się z nim więcej nie umówi. Za bardzo szanuje siebie i swój czas, poza tym skoro on odpadł na tak wczesnym etapie, prawdopodobnie stwarzał poczucie zagrożenia.

Lepiej zrezygnować wcześniej, gdy mniej boli

Kolejne spotkania dają kobiecie lepszy ogląd na sytuację, pozwalają poznać mocne i słabe strony faceta, którym są wstępnie zainteresowane.  Jeśli on dobrze nie rokuje, np. sprawia wrażenie obojętnego, mało zainteresowanego, niezdolnego do mocniejszego zaangażowania się, to go odpuszczają. To jeszcze jeden z tych etapów, kiedy są w stanie w pewnym stopniu kontrolować swoje uczucia.

Kiedy kobieta mówi – kocham cię?

Jeśli dochodzi do większej liczby spotkań, mają one miejsce stosunkowo często, to oznacza to, że z punktu widzenia kobiety wszystko zmierza we właściwym kierunku. Potrzebuje ona jednak jeszcze trochę czasu, by zaangażować się maksymalnie w nową relację. Zazwyczaj słowo „kocham” pada dopiero po kilku miesiącach intensywnej znajomości. Oczywiście jest to kwestią indywidualną. Jedne panie angażują się szybciej i mocniej, innym idzie to nieco wolniej. Jedne wyznają miłość po miesiącu, a inne dopiero po roku.

Ciesz się chwilą!

Na początku znajomości warto zatem skupić się na tym, aby cieszyć się chwilą, jednocześnie lepiej poznając drugą osobę. Sprawdźmy, czy rzeczywiście czujemy się szczęśliwi w jej obecności. Czy druga strona nie bawi się naszymi uczuciami albo nie spotyka się równolegle z innymi. Nie chodzi o to, by mieć w sobie szpiegowskie zacięcie czy być skrajnie podejrzliwym. Po prostu obserwuj uważnie jego zachowanie, jeśli nic nie budzi twoich obaw, to w porządku. Jeśli natomiast coś przykuło twoją uwagę i wydaje się niepokojące, przyjrzyj się bliżej tej sprawie. Warto bowiem samej zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo i szczęście.

Komentarze (6)

migotka

6 lat temu

Ładna buzia u faceta to dla mnie stanowczo za mało. On ma być odważny i zdecydowany. Ma wykazywać mną zainteresowanie, wspierać w trudnych chwilach i bronić przed zagrożeniem.

linea

6 lat temu

Otóż to. Na naszego mężczyznę powinniśmy zawsze liczyć i wiedzieć że nas nie zostawi, gdy potrzebujemy jego wsparcia.
Dla mnie bardzo ważne są relacje jakie on ma ze swoją mamą, ponieważ wiem że skoro szanuje mamę to będzie szanował też mnie. Ale oczywiście to mają być zdrowe relacje, maminsynek chyba by mnie przeraził.

linea

6 lat temu

Zauroczyć się można od razu, ale aby pokochać trzeba poznać drugą osobę. Muszę poczuć się przy nim bezpiecznie, ale jednocześnie swobodnie. Musi potrafić mnie rozbawić, ale i wysłuchać lub doradzić, musi być dla mnie wsparciem. Musi mi pomagać w obowiązkach domowych, dlatego warto mężczyznę przetestować i w takich warunkach.

  kaczuszka

  6 lat temu

  Dokładnie, zauroczyć się jest łatwo, ale zakochać dużo trudniej. Ja muszę czuć się przy nim bezpiecznie. Wiedzieć, ze obroni mnie przed agresją innych osób i nie pozwoli, by ktokolwiek mnie obrażał, nawet jego matka. Choć mam silny charakter, to nie oznacza, że jestem tak silna, że sama poradzę sobie ze wszystkim. Partner powinien umieć mnie wesprzeć, gdy tego potrzebuję.

dulcynea

6 lat temu

Być może miłość uderza jak grom , ale ja uważam żeby pokochać mężczyznę trzeba go nieco poznać .
Czy pasujemy do siebie, czy się dobrze rozumiemy.
Dobiero wtedy możemy się angażować emocjonalnie .

  kaczuszka

  6 lat temu

  Też tak uważam, dlatego zawsze byłam bardzo ostrożna w relacjach damsko-męskich. Nie można od razu ślepo ufać mężczyźnie, bo nigdy nie wiadomo, co czai się za uśmiechniętą twarzą. A może on jest agresywny, lubi mieć kilka panienek na boku albo po prostu lubi się bawić emocjami kobiet i podrywa je dla sportu, żeby pochwalić się przed kolegami? Lepiej nie angażować się szaleńczo już na początku znajomości, tylko lepiej go poznać. Jeśli okaże się opanowany, wierny i niestosujący durnych gierek, to wówczas warto dać mu szansę.

Zostaw komentarz