Kultura Styl życia

Zakochany Święty Mikołaj – Magdalena Witkiewicz, Anna H. Niemczynow i inni

Zakochany Święty Mikołaj

Chcesz poczuć niezwykłą atmosferę Bożego Narodzenia? Potrzebujesz powiewu optymizmu w tych niełatwych czasach? Koniecznie sięgnij po zbiór opowiadań Zakochany Święty Mikołaj. Wyszedł on spod pióra znakomitych polskich pisarzy, którzy specjalizują się w literaturze obyczajowej. Znajdziemy tutaj opowiadania autorstwa Magdaleny Witkiewicz, Anny H. Niemczynow, Agnieszki Olejnik, Tomasza Kieresa, Katarzyny Misiołek, Karoliny Wilczyńskiej i Agnieszki Jeż.

Zbiór opowiadań, które można czytać w dowolnej kolejności

Każde opowiadanie jest inne i nie łączy się z poprzednim. W związku z tym możemy czytać je w dowolnej kolejności, np. poczynając od tego, które nas najbardziej zaintryguje. Choć każdy z autorów ma inny styl, to opowiadania łączy bijąca z nich radość i optymizm. Bohaterowie książki Zakochany Święty Mikołaj nierzadko mają poważne problemy, ale wychodzą z nich obronną ręką. W trudnych chwilach mogą liczyć na wsparcie i życzliwość innych ludzi.

Historia przedszkolaka i starszego pana

Magdalena Witkiewicz w książce Zakochany Święty Mikołaj zamieściła historię Gustawa oraz Zenona. Pierwszy z nich jest przedszkolakiem, któremu rodzice odebrali dzieciństwo. Traktują go jak dorosłego, który musi wspinać się po kolejnych szczeblach kariery. Dobrze, że Gustawa otaczają także pełni ciepła ludzie tacy jak pani przedszkolanka czy babcia Jadwiga. Zenon z kolei jest emerytowanym wykładowcą. Wiosną i latem ma sporo zadań do wykonania na swojej działce, natomiast późną jesienią odczuwa znużenie. Postanawia zrobić coś dobrego dla siebie i innych, wcielając się w postać Świętego Mikołaja. Nieoczekiwanie drogi Gustawa i Zenona się krzyżują, zapoczątkowując nieoczekiwany bieg zdarzeń.

Randka w ciemno w Wigilię

Z kolei Tomasz Kieres opowiada o randce w ciemno, która odbyła się w wigilijnej atmosferze. Mikołaj postanawia pomóc koledze, który musiał nagle wyjechać w rodzinne strony narzeczonej. W zastępstwie Jacka zakłada strój Świętego Mikołaja i roznosi prezenty. W trakcie wykonywania swoich obowiązków wpada na Karolinę. Kobieta pochodzi z zamożnej rodziny, ale czuje, że wszyscy chcą odebrać jej wolność, dyktując, jak ma żyć.  Karolinie ciąży ta pompatyczna atmosfera. Podczas rozmowy z Mikołajem, która odbywa się w ciemnościach, wyjawia swoje lęki i zwierza się ze swoich przeżyć.  Co złego spotkało Karolinę? Jakie tajemnice skrywa Mikołaj? Jak zakończy się to spotkanie?

Gdy gwiazda trafia na SOR

Zakochany Święty Mikołaj to także historia lekarza, który jest samotny, ponieważ całe dnie spędza, pracując na SOR. Pewnego dnia zostaje przywieziona do niego znana gwiazda. Towarzyszy jej asystentka, którą diwa pomiata. Co przydarzyło się piosenkarce? Czy jej problemy zostały zmyślone w celach marketingowych? Jak to nieoczekiwane zdarzenie wpłynie na życie lekarza?

Historie ku pokrzepieniu serc

Zakochany Święty Mikołaj to zbiór opowiadań, który czyta się lekko i przyjemnie. Książka przenosi nas w magiczną atmosferę Bożego Narodzenia. Wlewa w serca czytelników wiarę i nadzieję. Pełna jest optymizmu, którego w tych trudnych czasach tak bardzo nam potrzeba. Zakochany Święty Mikołaj to także dobra propozycja na prezent dla bliskiej nam osoby, której pragniemy sprawić przyjemność.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz