Kultura Styl życia

Zakochani rozbitkowie – Julie Johnson

Zakochani rozbitkowie

Chcesz odprężyć się w wakacyjne popołudnie i przenieść w samo serce ekscytujących wydarzeń? Koniecznie musisz sięgnąć po powieść Julie Johnson pt. Zakochani rozbitkowie.

Podróż marzeń okazuje się ciężką próbą

Violet Anderson jest szczęśliwa, w końcu nadeszła okazja, aby uwolnić się od apodyktycznej matki, która pragnie kontrolować jej życie. Na dodatek może przeżyć przygodę, której nigdy nie zapomni. Za sprawą swojej nauczycielki przed rozpoczęciem college`u udaje jej się podjąć pracę opiekunki do dziecka w zamożnej rodzinie, która dużo podróżuje. Perspektywa wspólnych wyjazdów bardzo cieszy Violet. Młoda kobieta jednak nie wie, że dojdzie do katastrofy lotniczej, którą przeżyje wraz z mężczyzną, za którym nie przepada. Mało tego, trafi wraz z nim na bezludną wyspę.

Niespodziewane uczucie

Podczas pobytu z dala od cywilizacji na jaw wyjdzie wiele głęboko skrywanych sekretów. Violet i znienawidzony przez nią mężczyzna muszą poradzić sobie z przeciwnościami losu i znaleźć w sobie dość determinacji, by przetrwać.  Obojgu przyjdzie podjąć niełatwe decyzje, które na zawsze zmienią ich życie.  Wspólne przebywanie sprawi, że między dwojgiem osób tak różniących się od siebie zrodzi się uczucie. Czy miłość przetrwa? A może okaże się uczuciem, które pojawiło się wyłącznie w wyniku poczucia zagrożenia i tęsknoty za kontaktem z drugim człowiekiem?

Powieść z przesłaniem

Zakochani rozbitkowie to z pozoru lekka powieść z romansem w tle. Tymczasem ukazano w niej prawdziwą tragedię – katastrofę lotniczą, w której zginęła większość pasażerów. Jakby tego było mało, to osoby, które przeżyły, znajdują się z dala od cywilizacji i nie mogą wezwać pomocy. Są zdane tylko na siebie. To trudne, zwłaszcza że nie pałają do siebie wielką sympatią. Zakochani rozbitkowie to też książka, która niesie ze sobą pozytywne przesłanie. W wakacyjne popołudnie warto sięgnąć po twórczość Julie Johnson. Wbrew pozorom nie jest to książka tylko dla młodzieży, lecz wszystkich osób, które od powieści oczekują lawiny emocji.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz