Kultura Styl życia

Zakochane Zakopane latem – Agnieszka Lingas-Łoniewska, Magdalena Witkiewicz i inni

Zakochane Zakopane latem

Nakładem Wydawnictwa Filia na początku czerwca ukaże się kolejna antologia poświęcona Willi pod Jodłami. Zawiera ona 7 opowiadań popularnych polskich autorów. Choć każda historia jest inna, wszyscy bohaterowie otrzymują dwuosobowe zaproszenie do Willi pod Jodłami jako nagrodę w konkursie. Jak ją wykorzystają? Czy to wyjątkowe miejsce przyniesie pozytywne zmiany w ich życiu? Zakochane Zakopane latem to zbiór opowiadań, w którym spotkamy się z twórczością Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, Doroty Milli, Katarzyny Misiołek, Agnieszki Olejnik, Alka Rogozińskiego, Magdy Stachuli i Magdaleny Witkiewicz. Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Czy zdradzona kobieta odnajdzie szczęście?

Ania cierpi po rozstaniu z Pawłem. Mężczyzna nie tylko ją opuścił, ale też zdradzał w trakcie trwania znajomości. Jej przyjaciółka postanawia jej pomóc, wręczając jej dwuosobowe zaproszenie do Willi pod Jodłami. Anka się wzbrania, ponieważ nie ma z kim pojechać do Zakopanego. W końcu jednak zgadza się na wyjazd z kolegą swojej przyjaciółki, którego poznała na jednej z imprez. Ten jednak wystawia ją do wiatru. Czy Anka mimo to zaliczy swój wyjazd do udanych?

Czy bolesne doświadczenia pozwolą na nowy początek?

Iza do Willi pod Jodłami zabiera swoją przyjaciółkę, Gaję. Obie kobiety mają za sobą bolesne doświadczenia. Iza straciła pracę w salonie tatuażu po tym, jak zostawił ją chłopak,  notabene właściciel tego miejsca. Natomiast Gaja skrywa bolesny sekret, z którym próbuje się uporać z pomocą psychologa. Czy wyjazd zmieni życie tych dwóch kobiet? O ile Iza, mimo rozstania, wciąż tryska optymizmem i ma ekstrawertyczną osobowość, Gaja sprawia wrażenie zamkniętej w sobie. Czy otworzy się na ludzi i uczucia?

Nieoczekiwany splot wydarzeń, który odmieni wypad do Zakopanego

Alek Rogoziński, jak przystało na specjalistę od powieści kryminalnych, stworzył historię zupełnie inną niż pozostałe. Iga pracuje w redakcji z Magdą, która oddaje jej dwuosobowe zaproszenie do Willi pod Jodłami. Dziewczyna ma pojechać do Zakopanego z Sylwestrem. Iga widziała brata Magdy wiele lat temu i nie bardzo wie, jak ma wyglądać mężczyzna. Podczas zamieszania na peronach Dworca Centralnego dochodzi do szeregu niespodziewanych wydarzeń, które okażą się brzemienne w skutkach. Jak potoczy się wakacyjny wypad Igi? Czy mimo przeciwności losu okaże się udany?

Czy przyjaźń może przerodzić się w miłość?

Marta i Marcin znają się od dziecka. Razem dorastali, zawsze się wspierali w trudnych chwilach. Obydwoje mają za sobą nieudane małżeństwa oraz romanse. Obecnie koncentrują się na pracy zawodowej. Ta jednak zdaje się przytłaczać Martę. Sprawia ona wrażenie przemęczonej. Marcin, jako lekarz, zaleca jej wypoczynek. Nieoczekiwanie zabiera przyjaciółkę do Willi pod Jodłami. Co przyniesie ten wypad parze przyjaciół? Czy otworzy im oczy na pewne sprawy?

Zakochane Zakopane latem. Opowiadania pełne romantyzmu

Wszystkie opowiadania są interesujące. Można je czytać w dowolnej kolejności, ponieważ nie łączą się ze sobą. Zakochane Zakopane latem to antologia idealna dla miłośniczek literatury obyczajowej z elementami romantycznymi.  Czyta się ją lekko i przyjemnie. Książka pozwala poczuć klimat nadchodzących wakacji.  Jeśli szukacie lekkiej lektury na słoneczne popołudnie, to gorąco polecamy Zakochane Zakopane latem.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz