Kultura Styl życia

Zakochane Trójmiasto – Augusta Docher, Małgorzata Warda i inni

Zakochane Trójmiasto

Wielkimi krokami zbliżają się Walentynki, to doskonała pora, aby wprowadzić się w romantyczny nastrój, sięgając po odpowiednią literaturę. Zakochane Trójmiasto to zbiór opowiadań o miłości autorstwa znamienitych polskich pisarzy i pisarek.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Zakochane Trójmiasto – zbiór opowiadań o miłości

Zakochane Trójmiasto to zbiór dziesięciu opowiadań, które wyszły spod pióra różnych autorów, dlatego prezentują się aż tak odmiennie. Znajdziemy tutaj historie stworzone przez Agnieszkę Lingas-Łoniewską, Małgorzatę Wardę, Ninę Richter, K.N. Haner, Augustę Docher, Jolantę Kosowską, Annę Kasiuk, Annę Szafrańską, Adriana Bednarka i Daniela Kosiarskiego.

Piękno rodzącego się uczucia

Zakochane Trójmiasto pokazuje nam, jak pięknym i niezwykłym uczuciem jest miłość. Tylko ona może ogrzać nasze serca. Miłość to czysta magia, zwłaszcza gdy spotyka się dwoje ludzi i obydwoje zaczynają do siebie czuć to samo. Pierwszy nieśmiały pocałunek, pierwsza wspólna noc, ta atmosfera wyczekiwania i niepewność, czy ta znajomość zakończy się happy endem, a może przyniesie nam tylko złamane serce?

Poznaj styl dziesięciu różnych pisarzy

W związku z tym, iż Zakochane Trójmiasto stanowi zbiór opowiadań różnych autorów, możemy ocenić styl każdego z nich. To doskonała okazja, aby poznać warsztat dziesięciu popularnych pisarzy i podjąć decyzję, czyją twórczość pragniemy zgłębić, sięgając po dłuższą formę np. powieść.

Gdy mężczyzna z dysfunkcyjnej rodziny sam niszczy miłość

Choć każde z opowiadań zawartych w książce Zakochane Trójmiasto różni się od siebie, to każde dotyka tematyki miłości. Historią, na którą warto zwrócić uwagę, jest ta autorstwa Małgorzaty Wardy. Opisała ona trudną miłość, jaka połączyła kobietę z mężczyzną z dysfunkcyjnej rodziny. Problemy, jakich doświadczył w dzieciństwie, odciskają piętno na jego dorosłym życiu. Nie potrafi on docenić miłości i niszczy ją.  To chyba najbardziej emocjonalne opowiadanie spośród wszystkich zawartych w książce Zakochane Trójmiasto.

Idealny prezent na Walentynki

Zbiór opowiadań Zakochane Trójmiasto stanowi także doskonały pomysł na walentynkowy prezent. Może podarować go swojej partnerce lub przyjaciółce. W końcu w Walentynki warto zadbać też o osoby, które zawsze są przy nas, wspierając nas niezależnie od sytuacji, w jakiej się znajdujemy.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz