Seks

Zakładanie prezerwatywy – problemy. Jak sobie z nimi poradzić?

zakładanie prezerwatywy

Zakładanie prezerwatywy dla wielu mężczyzn stanowi źródło silnego stresu. Po pierwsze, ta czynność wiąże się z koniecznością przerwania pieszczot. Po drugie, boją się, że podczas tej czynności skompromitują się w oczach kobiety. Jakie problemy wiążą się z zakładaniem prezerwatywy i jak sobie z nimi poradzić?

Gdzie są prezerwatywy?

W przypadku niektórych par czar pryska, gdy mężczyzna przystępuje do szukania prezerwatyw. Przetrząsa cały pokój i zastanawia się, gdzie je położył.  Czasem poszukiwania trwają tak długo, że trzeba od nowa rozgrzać siebie i partnerkę, na szczęście to nie problem;)

Na przyszłość, aby uniknąć tego rodzaju  problemów, kładź prezerwatywy w stałym miejscu, np. w określonej szufladzie.

Zakładanie prezerwatywy. Jak się do nich dobrać?

Prezerwatywy często są ofoliowane, a każdy kondom ma osobne opakowanie. Aby pozbyć się folii z opakowania zbiorczego i przerwać pojedyncze opakowanie, przydadzą się dłuższe paznokcie.  Mężczyźni ich nie mają, a więc niecierpliwią się, gdy folia nie chce puścić.

Zawsze możesz poprosić partnerkę, aby odfoliowała kondomy. To nic wielkiego, jej zajmie to zdecydowanie mniej czasu niż tobie.

Jak szybko założyć kondom na członek?

To nie zawody sportowe, jeśli troszkę czasu zejdzie ci na tę czynność, zawsze możesz ponownie rozbudzić siebie i swoją kobietę poprzez pieszczoty i pocałunki.  To normalne, że gdy krew w tobie wrze, nie umiesz szybko i sprawnie założyć kondoma. Kobiety też miałyby z tym problem, gdyby to im przypadło w udziale stosowanie prezerwatyw. Po prostu, gdy krew z całego ciała odpływa do stref intymnych, trudno skupić się na czymś precyzyjnym, w tym na zakładaniu prezerwatywy.

Co zrobić, gdy erekcja osłabnie?

Powrócić do punktu wyjścia i zacząć od nowa grę wstępną. Prezerwatywa założona na członka nie jest równoznaczna z tym, że oto masz 5 minut na penetrację. To nie bomba, która zaraz wybuchnie. Spokojnie możesz się całować, pieścić piersi kobiety, jej szyję, brzuch, uda, pośladki czy łechtaczkę.  Kobiety nie są małostkowe i zaprawdę żadna nie wkurzy się, gdy powrócisz do gry wstępnej po tym, jak troszkę czasu zajęło ci zakładanie prezerwatywy.

Dodaj komentarz