Kultura Styl życia

Zaczaruj mnie – Karolina Frankowska

Zaczaruj mnie

Przyjaźń to uczucie, które jest jednym z najpiękniejszych, jakich możemy doświadczyć. Karolina Frankowska opowiada nam historię trójki młodych ludzi, których połączyła przyjaźń. Zaczaruj mnie to powieść, na podstawie której powstał serial Za marzenia. Czy warto sięgnąć po tę książkę Wydawnictwa Literackiego?

Za marzenia

Warto mieć marzenia i właśnie takie przesłanie ma debiutancka powieść Karoliny Frankowskiej. Poznajemy w niej Zosię, która skończyła psychologię i marzy o pracy psychoterapeuty oraz swoim gabinecie, wiecznego lekkoducha, zmieniającego co rusz pracę, czyli Bartka oraz Kaśkę, makijażystkę na planie hitowego serialu. Cała trójka mieszka w Warszawie, w wynajętym mieszkaniu. Zośka ma beznadziejnego szefa, który odlicza jej za wszelkie spóźnienia. Bartek wciąż szuka pracy, bo z kasą u niego krucho. A Kaśka to niepoprawna romantyczka, poszukująca wielkiej miłości. Przyjaciele postanawiają zakopać swoje marzenia i właśnie ta sytuacja ściąga na nich kłopoty.

Z powieści na ekran

Powieść Karoliny Frankowskiej stała się inspiracją serialowego scenariusza. I tak, w TVP2, w poniedziałki można śledzić losy przyjaciół z Warszawy. W rolę Zosi wciela się Maja Bohosiewicz, Bartka – Piotr Nerlewski, a serialową Ankę, czyli Kaśkę z powieści Frankowskiej, gra Anna Karczmarczyk. Każdego dnia marzycieli spotykają kłopotliwe sytuacje, z których szukają wyjścia. Brak funduszy, przeboje na planie serialu czy poszukiwania pracy to dopiero początek. W życiu przyjaciół niespodziewanie pojawia się york Niuniek. Holender Zośki musi trafić do naprawy, a Bartek znowu ma kłopoty i to z policją. Zarówno powieść jak i serial Za marzenia pokazuje, że siła przyjaźni jest niezwykła i może przezwyciężyć wszystko.

W pogoni za marzeniami

Bohaterowie powieści Zaczaruj mnie wierzą, że marzenia się spełniają. Ten piękny przekaz daje nam autorka, która doskonale przedstawia dialogi i zabawne sytuacje, które spotykają jej bohaterów. Książkę czyta się w ekspresowym tempie, gdyż przygody Zosi, Kaśki i Bartka niesamowicie wciągają. Jest w nich coś, co mogłoby spotkać każdego z nas. I mimo fikcji literackiej czytelnik mocno utożsamia się z bohaterami. Zdecydowanie warto sięgnąć po książkę Zaczaruj mnie, która ma w sobie wiele humoru, pozytywnej energii i szczerości. Jeśli zakochaliście się w serialu Za marzenia, koniecznie musicie sięgnąć po tę powieść.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Irena

3 lata temu

Jeśli chodzi o oglądanie seriali to nie bardzo mam na to czas. Za to wieczorem chwilę dla książki znajdę zawsze.
Skoro powieść trafiła na ekrany, to znaczy że warto ją przeczytać.

Mindi

3 lata temu

Serialu nie oglądałam jeszcze, zaczął się dla mnie w zapracowanym czasie, ale przecież będą powtórki. I tak wolę najpierw przeczytać książkę a potem obejrzeć film. Sam tytuł i podtytuły bardzo mnie zaciekawiły, brzmią jak toast 🙂 Przeczytam.

Zostaw komentarz