Miłość i związki

Zachowania faceta, które sprawiają, że ona boi się wykazać inicjatywę

kobieta nie wykazuje inicjatywy

Czasem trafiamy na całkiem fajnego mężczyznę, ale momentami wychodzą z niego zachowania, które nas zniechęcają do wykazywania inicjatywy. Zakładamy pancerz ochronny i wychodzimy z założenia, że jak mu zależy, to coś zrobi. A jak nie, to przynajmniej nas nie zrani. Przedstawiamy zachowania faceta, które sprawiają, że ona boi się wykazać inicjatywę.

Nieodpisywanie na wiadomości

Jeśli facetowi zdarza się nie odpisywać na wiadomości lub robić to z opóźnieniem, to kobieta zniechęca się do dalszego wykazywania inicjatywy. Warto sobie uświadomić, że pań takie zachowanie nie mobilizuje. Zdarzają się mężczyźni, którzy, gdy kobieta nie odpisuje, wychodzą z siebie i jeszcze bardziej się starają. Ale kobiety nie są tak natrętne. On nie odpisał, więc pewnie nie chce ze mną rozmawiać, usiłuje w ten sposób zerwać kontakt. Po co mam więc do niego cokolwiek pisać albo dzwonić? Żeby huknął na mnie w złości, żebym dała mu spokój?

Nie mam czasu przez najbliższy miesiąc

Jeśli kobieta dzwoni i proponuje spotkanie, a on odpowiada, że nie ma czasu przez najbliższy miesiąc, bo w pracy jest ciężka sytuacja, to jej się wszystkiego odechciewa. Po co do niego dzwonić ponownie, skoro on wyraźnie daje do zrozumienia, że nie chce nas znać? Ile razy można się poniżać i dostawać kopa w tyłek? Jakby chciał, to znalazłby choćby godzinę i zaproponował, żeby ona do niego wpadła.

Niepomachanie na ulicy

To jest też irytujące. On cię widzi na ulicy, ale nie pomacha, nie uśmiechnie się, nie rzuci cześć. Zaczynasz tylko utwierdzać się w przekonaniu, że on nawet nie chce pozwolić sobie na luźną znajomość. Woli udawać, że cię nie zna. Jesteś dla niego kimś zupełnie obcym, a być może wrogim.

Jadę do swojej koleżanki

Kiedy on podczas rozmowy stwierdza, że jedzie do swojej koleżanki, to dochodzisz do wniosku, że ma kogoś innego i zwyczajnie sobie odpuszczasz. Nie będziesz robiła scen zazdrości ani pokazywała, że kiedykolwiek ci na nim zależało. Uważasz bowiem, że on cię po raz kolejny poniża.

Mało dotyku

Jeśli on niemal w ogóle cię nie dotyka, to trudno abyś ty sama go przytulała, chwytała za rękę, całowała, bo uważasz, że on sobie nie życzy przekraczania granicy intymności. Kobiety pod tym względem są tradycjonalistkami. Oczekują, że to mężczyzna wyjdzie z inicjatywą i chociaż muśnie w ramię lub mocniej przytuli na powitanie. Potem jest nam zdecydowanie łatwiej wykazać inicjatywę.

Za mało komplementów

Gdy mężczyzna niemal w ogóle nie prawi nam komplementów, to trudno, abyśmy uważały, że jesteśmy w jego typie i okazywały mu bardziej erotyczne zainteresowanie. To sytuacja, w której nie czujemy się dla niego atrakcyjne i pożądane. Nic dziwnego, że podchodzimy do znajomości typowo po koleżeńsku.

Brak pozytywnych komunikatów po seksie

Jeśli po seksie nie pojawiają się żadne pozytywne komunikaty, to kobieta zakłada, że było kiepsko, on tego nie zamierza powtarzać i trzeba jak najszybciej wrócić do siebie, przerywając tę krępującą sytuację. Inaczej, gdyby on powiedział, że było miło, cokolwiek, co wskazałoby na to, że też się dobrze bawił i ma ochotę na więcej, np. na powtórkę w środku nocy.

Dodaj komentarz