Miłość i związki

Za co kochamy mężczyzn?

za co kochamy mężczyzn

Mężczyźni czasem przyprawiają nas o ekstremalne, niekoniecznie miłe przeżycia, doprowadzając nas do szału. Choć często żalimy się na nich przyjaciółkom, wyrzucając tym samym z siebie całą nagromadzoną złość, na dłuższą metę nie potrafiłybyśmy bez nich żyć. Za co kochamy mężczyzn?

Za optymizm i pogodę ducha

Mężczyźni na ogół mają nieco bardziej optymistyczne nastawienie do codziennych spraw. My kobiety lubimy zamartwiać się wszystkim na zapas. Nawet jeśli chodzi o rozmowę ws. rozwoju firmy, na której możemy zabłysnąć swoimi pomysłami, potrafimy się tak zafiksować, że od samego rana odczuwamy ścisk w żołądku. Dopiero gdy spotkanie kończy się sukcesem, schodzi z nas cały stres i wtedy dochodzi do nas świadomość, że przecież nie było się czego obawiać. Choć wiemy, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, czasem chcemy wypaść tak perfekcyjnie, że wpędzamy siebie w niepotrzebny stres. Mężczyźni na ogół nie mają tego rodzaju problemów. Oni zaczynają się martwić dopiero wówczas, gdy na swej drodze napotkają rzeczywisty problem.  Ich podejście jest dużo bardziej racjonalne i praktyczne. W codziennym życiu bije od nich optymizm i pogoda ducha, które są zaraźliwe.  Uśmiechnięty mężczyzna to prawdziwy skarb dla każdej kobiety, przy jego boku odnajdujemy bowiem spokój, za którym tak tęsknimy.  Partner-optymista z czasem zaraża nas swoim optymistami i pokazuje, że nie warto martwić się na zapas. Po co bowiem przejmować się jakąś sprawą dwa razy? Lepiej zrobić to, gdy staniemy przed realnym problemem.

Za co kochamy mężczyzn? Za czarujący uśmiech

Co tu dużo mówić, atrakcyjny mężczyzna to uśmiechnięty mężczyzna. Taki facet sprawia bowiem wrażenie szczerego i tworzy przyjazną atmosferę, w której pragniemy przebywać. Poza tym szczery uśmiech to nie tylko usta z podniesionymi kącikami, ale też roześmiane, figlarne oczy, które rozbudzają kobiece pożądanie.  Żadna kobieta nie przepada za ponurakami, którzy wprawiają ją w depresyjny nastrój.  Uśmiechnięty mężczyzna często ma duży dystans do siebie i codziennych trudności, dlatego też łatwiej wyjaśnić z nim ewentualne nieporozumienia.

Za zaradność

Mężczyzna, który od najmłodszych lat zarabia na siebie, potrafi wymienić koło w samochodzie, wymienić uszczelkę, przewiercić dziurę w ścianie czy pomalować ściany w pokoju to prawdziwy skarb. Zaradność to niezwykle seksowna cecha, której namiętnie poszukujemy wśród napotkanych facetów. Większość kobiet nie radzi sobie z naprawami, remontami i awariami, dlatego cieszy się, gdy w kryzysowej sytuacji może po prostu poprosić o pomoc swojego mężczyznę.  Panie często potrzebują też kogoś, kto pomoże im rozwiązać napotkane problemy. Mężczyźni mają bardziej praktyczne podejście do życia, dlatego stanowią idealne dopełnienie dla inteligentnych, aczkolwiek równie emocjonalnych kobiet.  Niestety, dziś wielu panów nie radzi sobie z wymianą koła w samochodzie czy malowaniem pokoju, dlatego kobiety zdane są na korzystanie z usług fachowców. Gdy jednak trafią na zaradnego, czułego i przystojnego mężczyznę, to zrobią wszystko, aby nie wypuścić go z rąk;)

Za czułość

Nikt tak namiętnie nie obsypuje nas pocałunkami jak mężczyźni. To właśnie oni zapewniają nam ogromne pokłady czułości, przytulając nas na środku ulicy czy obejmując w talii,  przygotowując nasze ulubione kanapki czy masując plecy po dniu pełnym wrażeń.  Która kobieta nie chce czuć się pożądana i kochana?

Za opiekuńczość

Kobiety wzruszają mężczyźni, którzy późnym wieczorem są gotowi wyjść z domu, rezygnując z oglądania drugiej połowy meczu, po to, aby odebrać je z kawiarni, w której zasiedziały się z przyjaciółkami. Choć zupełnie nie oczekują tego od swoich partnerów i nie wymagają od nich cudów, to gdy widzą, że oni przejawiają opiekuńcze gesty z własnej inicjatywy, zakochują się w nich jeszcze bardziej.  Mężczyzna, który dba o bezpieczeństwo kobiety i odprowadza ją do domu, pomaga wnieść ciężki regał, przetrzymać psa, gdy ten się wyrywa, jest niezwykle atrakcyjny i stanowi prawdziwy skarb.

Za poczucie bezpieczeństwa

Mężczyźni sprawiają, że czujemy się bezpieczne i spokojne. Nieważne, czy jest 20 czy 24, w towarzystwie partnera możemy spokojnie spacerować po mieście, korzystając z uroków lata. Kobieta, która ma u swojego boku mężczyznę, nie musi obawiać się wulgarnych zaczepek ze strony innych facetów. Panowie hamują się, gdy widzą, że panie nie są same. Na dodatek odpowiedzialny i zaradny mężczyzna zawsze pomoże nam, gdy wpadniemy w tarapaty. Przyjedzie pod supermarket, pod którym zepsuł nam się rower.

Za miłe słowa

Mężczyźni może nie są tak rozmowni jak kobiety, ale za to, gdy coś mówią, to nie robią tego przypadkowo i na darmo. Męskie komplementy często są przemyślane i płyną prosto z serca. Nawet jeśli wydają się nieporadne, to jest w nich coś uroczego i poprawiającego humor.

Za to, że po prostu są

Czyż to nie wspaniałe, że wieczorem, gdy wracamy z pracy, możemy się do nich po prostu przytulić i pocałować na powitanie?  Mężczyzna, który jest obok i zawsze możemy na niego liczyć to prawdziwy skarb, o który warto dbać. Im więcej miłych gestów okazujemy sobie każdego dnia, tym bardziej sprawia się maksyma Paolo Coelho: „bardziej niż wczoraj, mniej niż jutro”.

Komentarze

Zostaw komentarz