Moda

Z czym nosić fiolet?

Z czym nosić fiolet

Choć Instytut Pantone orzekł, że kolorem tego roku zostaje classic blue, to właśnie fiolet jest najgorętszym trendem. Występuje on w wielu ciekawych odcieniach – liliowym, śliwkowym, wpadającym w kobalt, wpadającym w fuksję itp. Z czym nosić fiolet?

Fiolet dobrze wygląda w zestawieniu z denimem

Fiolet bardzo dobrze wygląda, gdy zestawimy go z klasycznymi jeansami czy denimową kurtką. Wówczas on stanowi element ożywiający bazę, nadający jej wyrazu.  W związku z tym, iż jest to wyrazisty kolor, warto zestawiać go z czymś zwykłym, aby nie uzyskać looku, który zbyt mocno wyróżnia się na ulicy. Nie każda z nas pragnie bowiem znajdować się w centrum uwagi.

Fioletowa sukienka i czarna ramoneska

Na razie mamy jeszcze stosunkowo ciepłe dni, ale poranki czy wieczory zdarzają się dość chłodne. To dobra okazja, aby wyjąć z szafy czarną ramoneskę i narzucić ją na fioletową sukienkę.  Takie uniwersalne kolory jak czerń, biel czy granat zawsze dobrze komponują się z żywszymi odcieniami. Nieco je uspokajają, przez co otrzymujemy efekt równowagi.

Fioletowe szorty oraz biały top

Możesz postawić na spodnie lub spódnicę w fioletowym wydaniu. Tak żywy dół warto jednak stonować zwykłym, białym topem. Dobrze, aby nie miał on falban, printów, nadruków itp., bo wtedy będzie się działo stanowczo za dużo.

Fiolet lubi chłodne kolory

Część z nas lubi się wyróżniać i nie zawsze czuje potrzebę tonowania fioletowych elementów garderoby. Te można z powodzeniem łączyć z chłodnymi kolorami. Np. jeśli masz liliową bluzkę, to pasuje ona do błękitnej, różowej czy miętowej spódnicy.

Fiolet można też połączyć z printem

Jeśli jesteś osobą odważną i pewną siebie, możesz postawić na fioletowe spodnie, które połączysz z białym T-shirtem w różowe kwiaty. Jest to dość żywe zestawienie, ale zarazem harmonijne. Gładkie, fioletowe spodnie bez dodatkowych elementów dekoracyjnych traktujemy w tym przypadku jako bazę dla bluzki w kwieciste wzory.

Dodaj komentarz